به گزارش خبرگزاری برنا از قم، آیت الله سبحانی در مراسم افتتاح مسجد حضرت زهرا(س) پردیسان قم، ضمن تبریک به مناسبت حلول ماه مبارك رمضان گفت: توجه و اهتمام اسلام به ساخت مسجد را در روایات مختلف و سیره و عمل پیامبراکرم(ص) می‌توان دریافت کرد.

وی تصریح كرد: نخستین عملی كه پیامبر اكرم(ص)، بعد از ورود به مدینه انجام دادند، ساخت و بنای مسجد بود.

آیت الله سبحانی با اشاره به كاركردهای مسجد در صدر اسلام خاطرنشان كرد: مسجد ساخته شده توسط پیامبر اكرم(ص)،تنها محلی برای برپایی نماز نبود بلکه آموزش‌های مختلف دینی و رزمی، دستورات نظامی، ملاقات با اقلیت‌های مختلف و ... در این مسجد انجام می‌شد.

این مرجع تقلید در ادامه سخنان خود با  بیان این كه هیچ نقطه‌ای بی‌نیاز از مسجد نیست ابراز داشت: در مناطقی که شهرك سازی و ساخت و ساز صورت می گیرد، باید احداث مساجد همانند بسیاری از نیازها مثل مدرسه در اولویت  قرار گیرد.

وی با تاكید بر نقش محوری مساجد در پیشگیری و كاهش آمار جرائم  و ناهنجاری های اجتماعی گفت: جرایم در کشور وجود دارد و اگر بخواهیم جلوی آن را بگیریم باید از چند طریق اقدام کنیم، راه‌های دولتی و انتظامی ، اما اگر جوانان را در مساجد تربیت کنیم جرایم به خودی خود کاهش می‌یابد.

آیت‌الله سبحانی داشتن تربیت دینی را لازمه و شرط زندگی صحیح عنوان و تصریح كرد: مساجد تامین كننده این نیاز بشری هستند.

وی با اشاره به اهمیت ساخت مسجد خاطرنشان کرد: قرآن ساخت مسجد را حق مشرکان نمی‌داند و این حق را برای افرادی که خدا را بپذیرند و به آخرت ایمان داشته باشند، می‌داند.

آیت الله سبحانی با قدردانی از تلاش های دست اندرکاران ساخت مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) به ویژه اهتمام استاندار قم خاطر نشان کرد: خوشبختانه این مسجد در مدت زمانی کوتاه و به شکلی زیبا و با رعایت اسلوب های روز احداث شده است كه نشان گر علاقمندی و انگیزه وافر سازندگان و دست اندركاران آن می باشد.