به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت‌الاسلام و المسلمین موسی‌پور به مناسبت روز خبرنگار گفت: قم با توجه به حضور مراجع عظام تقلید، شخصیت‌های علمی و سیاسی، صدها مرکز علمی و پژوهشی و توانمندی‌های اقتصادی و صنعتی، ظرفیت‌های بسیاری برای تولید و انتشار اخبار و گزارش‌های مستند در سطح گسترده دارد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: فعالیت اطلاع‌رسانی و تبلیغ اگر با نیت خالص و در راستای اصلاح جامعه و آگاهی‌بخشی و پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی صورت بپذیرد، ارزش والایی دارد.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها مهندسی افکار عمومی را بر عهده داشته و در افزایش آگاهی‌ها و بصیرت در جامعه نقش بسزایی ایفا می‌نمایند تصریح کرد: رسانه‌ها در استان قم باید بیش از پیش نسبت به انعکاس صحیح، دقیق و سریع اخبار اهتمام داشته باشند.

حجت‌الاسلام و المسلمین موسی‌پور گفت: متأسفانه با وجود جایگاه برجسته استان قم در عرصه‌های سیاسی و مذهبی، ضریب نفوذ رسانه‌ای استان در سطح ملی قابل توجه نبوده و این معضل باید با همت و تلاش مضاعف مسئولان برای رشد و توسعه و ارتقاء سطح خبر و اطلاع‌رسانی در استان برطرف شود.

استاندار قم ضرورت راه‌اندازی دانشکده خبر در استان را مورد توجه قرار داد و گفت: آموزش تخصصی خبرنگاران فعال و علاقه‌مندان عرصه خبر برای تحقق اهداف رسانه‌ای و دستیابی به جایگاه حقیقی استان در این زمینه، ضرورتی اجتناب‌ناپذیر بوده و به شدت احساس می‌شود.

وی در ادامه افزود: سهم استان قم از صفحات اصلی خبرگزاری‌ها و نشریات سراسری باید به شکل چشمگیر افزایش یافته و اخبار منتشره در استان بویژه از دستگاه‌های اجرایی و خدمات ارائه شده به مردم در سطح ملی انعکاس یابد.

حجت‌الاسلام و المسلمین موسی‌پور تأکید کرد: رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما باید پیشرفت‌ها و گام‌های بلند استان قم در عرصه‌های مختلف علمی، اقتصادی و فرهنگی را برای گسترش روحیه امید و نشاط در جامعه به خوبی تبیین نموده و تلاش دستگاه‌ها برای خدمت‌رسانی شایسته به مردم و رفع مشکلات و محرومیت‌ها را متذکر شوند.

استاندار قم در پایان با انتقاد از عدم شکل‌گیری کارگروه بررسی مسایل و مشکلات خبرنگاران، از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خواست تا هرچه سریعتر با همکاری اصحاب رسانه نسبت به تشکیل این کارگروه اقدام نماید.