سخنگوی شورای اسلامی شهر قم در گفت‌وگو با خبرنگار برنا در قم، با اشاره به انتخاب شهردار قم گفت: شورا با تحقیق و تلاش سعی کرد تا گزینه های مختلف انتخاب شهردار را بررسی کند.

حسن بختیاری اذعان داشت: شورا بعد از 2 ماه بررسی سعی بر این داشت تا بتواند گزینه ای را انتخاب کند تا بتواند به شهر قم خدمت کند.

وی ابراز داشت: پس از استعفای شهردار قبلی، 10 گزینه در شورا مطرح شد که پس از دعوت از آنها و بررسی برنامه هایشان در نهایت شورا به محمد دلبری که در گذشته نیز سابقه مدیریت در قم را داشته است، رای مثبت داد.

بختیاری گفت: دلیل انتخاب دلبری به عنوان شهردار، آشنایی وی با مشکلات شهر قم، دید باز وی، عملکرد موفق در رده های خدماتی، آگاهی از شهرسازی، شناخت شهرداری و بومی بودن و... است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم افزود: امیدواریم که شهردار جدید قم بتواند بهترین خدمات را به مردم ارائه داده و در عمران و آبادانی قم بکوشد.

محمد دلبری در گذشته به عنوان رییس بنیاد تعاون بسیج كشور، معاون اقتصادی بنیاد تعاون بسیج كشور، معاون پشتیبانی و منابع انسانی موسسه مالی و اعتباری مهر، معاون اعتبارات موسسه مالی و اعتباری مهر، مدیركل موسسه مالی و اعتباری استان قم، مشاور اقتصادی سرمایه گذاری شهرداری قم، مشاور سرمایه گذاری شهرداری منطقه یك تهران و عضو كارگروه بانكداری اسلامی وزارت اقتصاد و دارایی فعالیت کرده است.

وی هم اکنون عضو هیات مدیره موسسه مالی واعتباری صالحین كشور است.

شایان ذکر است، حکم محمد دلبری پس از تاییدیه وزارت کشور و استانداری به وی اعطا خواهد شد.