به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت‌الاسلام محسن محدث تصریح کرد: داوطلبان مقطع سطح دو (کارشناسی) و سطح سه (کارشناسی ارشد) حوزه‌های علمیه خواهران از سه طریق می‌توانند در ارتباط با قبولی خود در آزمون ورودی حوزه‌های علمیه خواهران اطلاع کسب کنند.

وی این روش‌ها را شامل مراجعه به پایگاه اینترنتی http:whc.ir/paziresh و وارد کردن شماره پرونده، شماره شناسنامه و شماره ملی، ارسال کد ملی به سامانه پیام کوتاه 30002144 و مراجعه به مدارس علمیه خواهران سطح کشور ذکر کرد.

وی افزود: آن دسته از داوطلبان مقطع سطح دو و سطح سه که نسبت به نتیجه مصاحبه خود اعتراضی دارند از 15 تا 18 شهریورماه می‌توانند با ورود به پایگاه اینترنتی http:whc.ir/paziresh و وارد کردن شماره ملی و کد رهگیری، وارد صفحه شخصی خود شوند و اعتراض خود را اعلام نمایند و پس از یک هفته از همین طریق نتیجه اعتراض را مشاهده کنند.

مدیر پذیرش و سنجش حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به آمار شرکت‌کنندگان در آزمون سطح دو حوزه‌های علمیه خواهران اظهار داشت: امسال 27 هزار و 61 به منظور شرکت در آزمون کتبی حوزه‌های علمیه خواهران ثبت نام کرده بودند که از این میان 16 هزار و 15 نفر در آزمون کتبی قبول شدند و به مصاحبه راه یافتند.

وی با بیان اینکه در مقطع سطح دو، 8هزار و 381 نفر به عنوان قبول‌شدگان نهایی معرفی شده‌اند، تصریح کرد: با توجه به اینکه تعداد اندکی از مدارس علمیه خواهران کشور متقاضیان را با مدرک سیکل پذیرش می‌کنند، از میان متقاضیان، 183 نفر دارای مدرک سیکل به این مدارس راه یافته‌اند و سایر داوطلبان با حداقل مدرک دیپلم بوده‌اند که 7هزار و 506 نفر از آنها در شیوه حضوری، 246 نفر در شیوه نیمه‌حضوری و 446 نفر در شیوه پاره‌وقت قبول شده‌اند.

حجت‌الاسلام محدث یادآور شد: تحصیل خواهران طلبه در مقطع سطح دو در رشته عمومی معارف اسلامی و در مقطع سطح سه در شش رشته تفسیر و علوم قرآنی، فقه و اصول، فلسفه اسلامی، کلام اسلامی، مطالعات اسلامی زنان و تاریخ اسلام انجام می‌گیرد.

وی با اشاره به آمار شرکت‌کنندگان و قبول‌شدگان در آزمون مقطع سطح سه حوزه‌های علمیه خواهران ادامه داد: در این مقطع 5هزار و 345 نفر متقاضی شرکت در آزمون کتبی بودند که از این میان هزار و 394 نفر در آزمون کتبی قبول و به مصاحبه معرفی شدند و اسامی هزار و 131 نفر به عنوان قبول‌شدگان نهایی اعلام شده است.

مدیر پذیرش و سنجش حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه تحصیل طلاب در مقطع سطح سه در سه شیوه حضوری، نیمه‌حضوری و غیرحضوری انجام می‌گیرد، اظهار داشت: در شیوه حضوری اسامی 708 نفر قبول‌شده نهایی اعلام شده است که از این میان 351 نفر در رشته تفسیر و علوم قرآنی، 197 نفر در رشته فقه و اصول، 15 نفر در رشته فلسفه اسلامی، 9 نفر در رشته مطالعات اسلامی زنان و 31 نفر در رشته تاریخ اسلام معرفی شده‌اند.

وی اضافه کرد: پذیرش در رشته‌های فلسفه اسلامی و مطالعات اسلامی زنان تنها در یک مرکز در شهر قم انجام می‌گیرد.

حجت‌الاسلام محدث تعداد طلاب قبول‌شده در شیوه نیمه‌حضوری را 98 نفر دانست و افزود: از این میان 76 نفر در رشته تفسیر و علوم قرآنی و 22 نفر در رشته فقه و اصول پذیرفته شده‌اند.

وی با بیان اینکه 325 نفر در شیوه غیرحضوری سطح سه حوزه‌های علمیه خواهران قبول شده‌اند، ادامه داد: از میان این عده 166 نفر در رشته تفسیر و علوم قرآنی و 159 نفر در رشته فقه و اصول پذیرفته شده‌اند.