به گزارش خبرگزاری برنا از قم، در این دیدارحجت الاسلام والمسلمین محمد حسین موسی پور با اشاره به اقدامات و فعالیت های عمرانی تصریح كرد: خوشبختانه با تاكیدات مقام معظم رهبری، عنایت و توجه ویژه دولت و اهتمام و جدیت مسؤلان و مدیران استان، در چند سال اخیر،عمران و آبادانی قم روند پر شتابی را داشته است.

استاندار قم با بیان این كه رشد و توسعه قم در همه عرصه ها جهش داشته است، از افزایش بی سابقه اعتبارات عمرانی استان از ابتدای شروع به كار دولت نهم خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین موسی پور به تحرك و پویایی مجموعه دستگاه های استان اشاره و گفت: در سال های اخیر با تحرك و وپویایی ایجاد شده در بدنه و مدیریت دستگاه های اداری و تأمین و ترزیق اعتبارات مورد نیاز طرح ها،عملیات اجرایی بسیاری از پروژه های عمرانی نیمه تمام و متوقف استان مجدداً به جریان افتاد كه برخی از این طرح ها پس از سال ها توقف، به بهره برداری رسیده و یا با سرعت و قوت در حال اجراست.

در این دیدار آیت الله هاشمی شاهرودی نیز در سخنانی ضمن تقدیر از خدمات و تلاشهای مسئولان استان با اشاره به جایگاه قم به عنوان پایگاه دینی جهان اسلام و خاستگاه نظام و انقلاب اسلامی، بر لزوم بهره مندی از ظرفیت های غنی دینی و فرهنگی موجود در قم در جهت توسعه و عمران و آبادانی این خطه تاكید كرد.