به گزارش خبرگزاری برنا از قم، آیت الله مکارم شیرازی امروز در دیدار با اعضای فراکسیون بیداری اسلامی مجلس شورای اسلامی از تشکیل فراکسیون بیداری اسلامی در مجلس ابراز خرسندی کرد.

وی افزود: این بیداری اسلامی که در منطقه به وجود آمده موجب غافلگری همگان شده و برای کمتر کسی قابل پیش بینی بود.

این مرجع تقلید ابراز داشت: بر اساس این غافلگیری،‌ آمادگی استقبال از این حرکت‌ها برای ما نبود، و باید با سرعت هر چه بیشتر این مسئله مهم و سرنوشت‌ساز را مورد بررسی قرار داده و به نفع اسلام و مسلمین حرکت کنیم.

استاد برجسته حوزه علمیه قم تاکید کرد: بیداری اسلامی فرصتی تاریخی و مهم برای اسلام است و غفلت از این موضوع ممکن است، مشکلات بزرگی را برای اسلام به وجود آورد.

آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: باید مراقب انحرافات باشیم و اجازه ندهیم تا انحرافات از سوی استعمارگران به وجود آید.

وی تصریح کرد: همچنین باید مسلمانان از دشمنان غافل نشوند که اثرات بسیار مخربی را به همراه خواهد داشت.

این مرجع تقلید تاکید کرد: باید تجربیات انقلاب اسلامی را به دیگر کشورهای اسلامی انتقال دهیم تا آنها استفاده کرده و از مسیر صحیح غافل نشوند.

آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: باید با اطلاع رسانی و برگزاری همایش ها و همچنین حرکت های صحیح اجازه ایجاد انحراف را نداد.

وی بیان داشت: روحانیت و علما نیز در بیداری اسلامی نقش موثری دارند و در انقلاب اسلامی نیز این موضوع به وضوح قابل رویت بود.

استاد برجسته حوزه علمیه قم تاکید کرد: علمای کشورهای اسلامی باید بدانند که تکیه بر مسائل ملیتی در مبارزه با استکبار نمی‌تواند اثر گذار باشد.

وی افزود: باید مردم را حول اسلام گرد هم آورد و با استفاده از احساسات دینی، انقلاب‌ها را در مسیر اسلامی حفظ کرد که در این عرصه علمای این کشورها نقش زیادی دارند.

آیت الله مکارم شیرازی ضمن انتقاد از تحلیل های انفرادی گفت: تحلیل‌های انفرادی درباره بیداری اسلامی ممکن است مردم این کشورها را دچار سردرگمی کند.