به گزارش خبرگزاری برنا از قم، بیش از 70 میلیارد ریال برای تكمیل تقاطع شهیدكلانتری در سه راهی خرمشهر طی سال‌های 1389 و 90 تخصیص داده‌ شده است كه اعتباری معادل 14 هزار میلیون ریال در سال گذشته و 8 هزار و 400 میلیون ریال در سال جاری ابلاغ شده و درسال جدید به بهره‌برداری رسیده است.

یكی دیگر از مصوبات سفر رهبری اختصاص مبلغ 30 میلیارد ریال در راستای اجرای تقاطع محور جنداب با جاده ساوه – سلفچگان تا پایان سال 1390 بوده كه هم‌اكنون در دست اقدام است.

در زمینه اختصاص مبلغ 60 میلیارد ریال در راستای تكمیل و اتمام محور قم – آوه تا پایان سال 90 نیز مناقطه برگزار و پیمانكار انتخاب شده و پروژه با طول 13 كیلومتر و مبلغ 49 میلیارد ریال منعقد و كار اجرایی آن آغاز شده است.

مطالعه و احداث پل روگذر راه‌آهن با جاده روستای تاج ‌خاتون نیز از محل اعتبارات رفع نقاط حادثه‌خیز تا پایان سال 90 دارای پیشرفت فیزیكی 50 درصد است ضمن اینكه بررسی‌های لازم از طرف وزارت راه‌ و ترابری برای انجام مقدمات اجرای پروژه طرح قطار فرودگاه امام خمینی(ره) به سمت قم به شركت فرودگاه‌های كشور و همچنین راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ابلاغ شده است.