به گزارش خبرگزاری برنا از قم، احمد عفتان در حاشیه حضور در نمایشگاه سالنمای خدمت با اشاره به مصوبات سفر مقام معظم رهبری برای این اداره‌كل اظهار داشت: عملیات اجرایی احداث پارك پزرگ ثامن‌الائمه به زودی آغاز می‌شود.

وی با بیان اینكه مطالعه و طراحی این پارك تهیه شده است، ادامه داد: این پارك در ابتدای خروجی قم به سمت گرمسار و در شمال شرق قم با مساحت 470 هكتار احداث می‌شود.

مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم یادآور شد: این پارك با اعتبار چهار میلیارد تومان از سفر مقام معظم رهبری تصویب شده است و در حال حاضر یك میلیارد تومان آن تخصیص یافته است.

عفتان اضافه كرد: یك و نیم میلیارد تومان اعتبار نیز برای انجام فعالیت‌های آبخیزداری اختصاص یافته است كه ابلاغ اولیه آن صورت گرفته و در حال تهیه طرح و انتخاب پیمانكار هستیم.

وی خاطرنشان كرد: 500 میلیون تومان نیز برای بحث كنترل پدپده‌ بیابان‌زایی اختصاص پیدا كرده است كه طرح‌های آن را آماده كرده و عملیات اجرایی آن به زودی آغاز می‌شود.

مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم اذعان داشت: حدود 80 درصد از اراضی استان قم زیرپوشش این اداره‌کل بوده و برای درصد بالایی از آنها سند صادر شده است.