به گزارش خبرگزاری برنا از قم، ابوالفضل احمدی‌نیا با بیان اینكه در بحث تلفن ثابت یا همراه مشكلی وجود ندارد، اظهار داشت: اكثر روستاهای استان دارای تلفن همراه بوده و بیشتر خانه‌های روستایی از نعمت تلفن ثابت برخوردار هستند.

وی ابراز داشت: در بحث تلفن ثابت تعداد سوئیچ‌های واگذار شده به همشهریان در سال گذشته 445 هزار و 623 شماره بوده كه امسال به 451 هزار و 629 شماره افزایش پیدا كرده است.

مدیر روابط عمومی شركت مخابرات استان قم عنوان كرد: ضریب نفوذ تلفن ثابت در سال گذشته 35.21 درصد بوده كه امسال به 35.92 درصد رسیده است به طوری كه در این ضریب نفوذ 2 درصد رشد وجود داشت.

احمدی‌نیا ادامه داد: در بحث تلفن همراه در سال گذشته 709 هزار و 324 شماره فعال بوده كه در سال جاری به 835 هزار و 861 شماره رسیده است كه 18 درصد رشد داشته است.

مدیر روابط عمومی شركت مخابرات استان قم اظهار داشت: از دیگر خدمات شركت مخابرات، در این نمایشگاه ارائه اینترنت پر سرعت است كه با 20 درصد تخفیف به بازدیدكنندگان است.

وی از دیگر اهداف این نمایشگاه را آشنایی بیشتر مردم با اینترنت دانست و اذعان داشت: هدف شركت مخابرات توسعه كاربران اینترنت است تا بتوانند از امكانات اینترنت پرسرعت در شهر و استان استفاده كنند كه این طرح تا پایان سال انجام خواهد شد.

احمدی‌نیا تصریح كرد: تعداد پورت‌های منصوبه اینترنت پر سرعت هشت هزار و 812 مورد بوده است كه در حال حاضر 22 هزار و 180 پورت منصوبه داریم و تا پایان سال 15هزار پورت دیتا واگذار می‌شود.