به گزارش خبرگزاری برنا از قم، در پیام آیت‌الله صافی گلپایگانی خطاب به ملت بزرگ عراق و شیعیان مخلص اهل بیت(س) آمده است: شما که با استقبال از شهادت به دنیا اعلام موجودیت و هویت و فناناپذیری می‌کنید و کربلا را نمایشگاه بزرگ و بی‌نظیر ایمان، استقامت، فداکاری و شجاعت به جهان معرفی می‌کنید و دشمنان را ناامید و دوستان را امیدوار می‌سازید؛ به شما درود می‌فرستم.

در ادامه این پیام با اشاره به اینکه اربعین حسینی مظهر مَجد و عزت و پایداری امت قرآن و ستم‌ستیزان جهان و محکوم‌کننده‌ جهالت و استثمار و استحقار است، آمده کرد: شما با این حضور دلیرانه و بی‌باکانه در روز اربعین حسینی از حق، ایمان و وجدان انسانیت حمایت می‌کنید و رسالت جهانی حضرت سید الشهداء علیه السلام را به دنیا می‌رسانید؛ حکّام خودکامه و عمال بیگانه را می‌کوبید و بر سر یزیدها و ابن‌زیادهای زمان فریاد می‌زنید.

صداهای لبیک یا حسین و هیهات منّا الذّله شما مسلمانان عراق و عزیزانی که از کشورهای دیگر آمده‌اند، صدای حق، صدای قرآن، صدای استقلال و آزادی اسلامی، صدای توحید و صدای کاینات و زمین و آسمان است.

آفرین بر شما؛‌ الحق چه شایسته و نیکو به وظیفه‌ ولایی و اسلامی عمل می‌کنید؛‌ شما پیاده به کربلا می‌روید اما ملائکه بال‌های خود را در مسیر شما می‌گسترانند. ای کاش حقیر هم این افتخار را داشتم و با پای پیاده در کنار شما با شعار لبیک یا حسین‌، خاک زیر قدم‌های شما را توتیای چشم خود می‌نمودم. «هنیئاً لکم و هنیئاً‌ لکم»

حضور میلیون‌ها زائر عاشق که با پای پیاده و از راه‌های دور و نزدیک، خود را به قتلگاه سید و سالار شهیدان و رهبر آزادمردان جهان می‌رسانند، کنگره‌ا‌ی عظیم از عاشورائیان را رقم می‌زند و به دنیا اعلام می‌کند که نام حسین، راه حسین و هدف حسین علیه السلام برای همیشه و تا دنیا باقی است، هرگز فراموش نخواهد شد و عزیزان سعادتمندی که در بصره و نقاط دیگر در روز اربعین به دست نواصب و دشمنان انسانیت به شرف شهادت نائل آمدند، افتخاری بزرگ را برای خود کسب کردند و ان‌شاء الله تعالی با مولا و رهبر خویش، حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام محشور خواهند شد.
 صلى الله علیکم یا انصار الاسلام و یا انصار القرآن و یا انصار ابی عبدالله علیه‌السلام