به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین موسی پور ابتدا با حضور در محل كارگاه ضمن استماع گزارش ارائه شده از سوی مجری و مشاور طرح، نقشه های فنی و طراحی های در نظر گرفته شده برای معماری ابنیه ها و سازه های پروژه را مورد بررسی قرار داده و دستورات لازم برای چگونگی اجرا و انتخاب طرح های مناسب را صادر كرد.

وی در این بخش توجه به كیفیت و زیبایی معماری پروژه را ضروری دانست و تصریح كرد: طراحی های پروژه از جمله دیواره های داخلی زیر گذر ها و روگذرهای طرح باید متناسب با  هویت و معماری باشد.

حجت الاسلام والمسلمین موسی پور با اشاره به حجم بالای خودروهای عبوری از این مسیر و نقش محوری این تقاطع در ساماندهی ترافیك برون شهری به ویژه در ایام پیك سفرها خاطر نشان كرد: برای رفاه حال مسافران و تسهیل تردد خودروها باید بخش هایی از پروژه تا پایان سال آماده بهره برداری بشود.

استاندار قم با تاكید بر لزوم سرعت دادن به روند اجرای طرح گفت: عملیات اجرایی این پروژه باید با جدیت پیگیری و در موعد مقرر تكمیل و در اختیار مردم قرار گیرد.

لازم به یاد آوری است عملیات اجرایی ساخت پروژه مهم تقاطع غیر هم سطح میدان 72 تن با هدف ساماندهی و حل معضل ترافیك این مسیر از تیر ماه 90 آغاز گردیده و قرار است طی یكسال عملیات اجرایی آن به پایان برسد.