به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حسن زارعی با اشاره به اعزام کاروان‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور، اظهار داشت: از سال گذشته اعزام خبرنگاران بسیجی به منظور پوشش شایسته اخبار کاروان‌های راهیان نور آغاز شد تا زوایای این رویداد بزرگ فرهنگی و معنوی بهتر برای مردم بازگو شود.

وی ادامه داد: راهیان نور دارای یک ظرفیت عظیم معنوی است که باید با انعکاس صحیح آن نسبت به ترویج معارفی که این رویداد بر پایه آن استوار شده، اقدام کرد.

مسئول روابط عمومی سپاه علی‌ بن‌ ابیطالب(ع) ابراز کرد: تحولات معنوی که در جریان اردوهای راهیان نور برای افراد اتفاق می‌افتد، در صورتی که درست منعکس شود، می‌تواند برای جوانان و نسل‌های بعد بسیار راهگشا باشد.

وی افزود: در این راستا سال گذشته 25 خبرنگار به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس اعزام شده و اخبار کاروان‌های راهیان نور را در رسانه‌ها انعکاس دادند.

زارعی ابراز داشت: امسال نیز بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته، برای هر کاروان حضور یک خبرنگار قطعی شده و بیش از 30 خبرنگار نیز در قالب کاروان‌های بسیج مهندسین، دانشجویی، اساتید، ورزشکاران و نواحی سه‌گانه بسیج سپاه علی‌ بن‌ ابیطالب(ع) به مناطق عملیاتی هشت‌سال دفاع مقدس اعزام خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: اقدام جدیدی که روابط عمومی سپاه علی‌ بن‌ ابیطالب(ع) انجام داده، تشکیل ستاد خبری راهیان نور به منظور انسجام در اطلاع‌رسانی این رویداد است.

مسئول روابط عمومی سپاه علی‌ بن‌ ابیطالب(ع) گفت: این ستاد در مجموعه روابط عمومی سپاه استان قم و با مسئولیت مدیر ارتباطات سپاه علی‌ بن ‌ابیطالب(ع) تشکیل شده و فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی در پایان ضمن قدردانی از خبرگزاری‌ها و نشریات استان در انعکاس اخبار سپاه و بسیج اظهار داشت: امیدواریم در سال جدید با تعامل و همکاری خبرگزاری‌ها و نشریات و همچنین فعالیت خبرنگاران استان قم در زمینه اردوهای راهیان نور، میراث مکتوبی از این حرکت ارزشمند برای جامعه ارائه شود.