به گزارش خبرگزاری برنا از قم، محمد دلبری گفت: این خودروها به منظور آسایش و رفاه حال شهروندان و رسیدگی به تخلفات شهری از قبیل جمع آوری متکدیان، رفع سد معبر، کنترل و جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز و رسیدگی به تماس‌های شهروندان که از طریق سامانه 137 دریافت می‌شود، در نظر گرفته شده است.

وی افزود: اعتبار در نظر گرفته شده برای تجهیز ناوگان ترابری و موتوری شهرداری به وسائط نقلیه سبک و سنگین مبلغ 50 میلیارد ریال بود که در فاز یک 75 دستگاه خودروی سواری سبک شامل خودروی کاپرا و مزدا دو کابین بوده است و در فاز دو وسایط نقلیه سنگین خریداری می‌شود.

شهردار قم اضافه کرد: 134 نفر در مناطق  هشت‌گانه و در ستاد رسیدگی به تخلفات شهری شهرداری قم با لباس فرم و متحدالشکل برای رفع سد معبر، جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز و جمع آوری متکدیان در پست‌های خود حاضر و به خدمات رسانی به شهروندان مشغول هستند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد مجموعه نیروی انتظامی و دستگاه قضایی استان، از راه‌اندازی کلانتری ویژه شهرداری قم با همکاری و مشارکت شهرداری و نیروی انتظامی خبر داد و گفت: ساختمان این کلانتری آماده و تجهیز شده و از اوایل سال آینده برای همکاری با ستاد تخلفات شهری شهرداری همکاری می‌کند.

دلبری ضمن اشاره به نزدیکی ایام نوروز و آمادگی شهرداری برای ارائه خدمات به شهروندان و زائرین و مسافرین نوروزی ابراز داشت: امیدواریم همزمان با تحول طبیعت و آغاز سال نو تحول بهینه سازی ابزار آلات و کارآمدی آنها در مجموعه مدیریت شهری تحقق پذیرد.

وی ضمن تاکید بر تجهیز ناوگان ترابری شهرداری کلان قم اظهار داشت: امکانات بهترین مقوله‌ای است که در موفقیت نقش اساسی ایفا می‌کند و اگر از امکانات به نحو شایسته و مطلوب استفاده شود بازدهی مناسبی همراه خواهد داشت.