به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان، با حضور اعضای 19 گانه، نایب رییس فدراسیون، مدیر کل اداره ورزش و جوانان کردستان سیروس رزمگیر به عنوان رییس جدید هیات ورزش‌های همگانی استان برای فعالیت 4 ساله انتخاب شد.
 
سیروس رزمگیر در این مراسم به برنامه‌ریزی و تلاش منسجم مجموعه هیات استانی و هیات‌های شهرستانی در مورد ترویج هرچه بیشتر ورزش‌های همگانی در استان اشاره کرد و افزود: ورزش همگانی زمینه ساز حضور همه کسانی است که علاقمند به ورزش باشند و هرکس با هر توان مالی و جسمی می‌تواند در این بخش فعالیت داشته باشد و برای تحقق این مهم در استان تلاش می‌کنیم.

رزمگیر گفت: برگزاری کلاس‌های آموزش داوری و مربیگری به منظور ارتقای سطح فعالیت‌های تخصصی و آکادمیک در حوزه ورزش‌های همگانی، تلاش در مورد اجرای اهداف سند توسعه ورزش‌های همگانی کشور و تحقق منویات مقام معظم رهبری در این‌باره و گسترش ارتباط با اصحاب رسانه و استفاده از نظرات کارشناسی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ورزشی استان از جمله اولویت‌هایی است که با جدیت دنبال می‌شود.
 
وی با بیان اینکه فعال نمودن 23 کمیته پذیرفته شده و جذب سرمایه گذار و دریافت حمایت‌های لازم از نهادها و سازمان‌هایی همچون شهرداری و فعال نمودن ورزش بانوان و ترویج فرهنگ ورزش در میان خانوده‌ها از دیگر برنامه‌ها و اهداف آینده هیات است، اظهار داشت: برگزاری همایش پیاده روی روز جهانی دیابت، برپایی همایش بین‌المللی بازی‌های بومی و محلی، نظارت بر فعالیت‌های هیات‌های شهرستانی و تلاش در مسیر رفع مشکلات آنان، برگزاری همایش‌های هفتگی پیاده روی در تمامی شهرستان‌های استان و پارک‌های شهری از دیگر اولویت‌ها و برنامه‌هایی است که در سال جاری برای ارتقای حوزه ورزش‌های همگانی استان در نظر گرفته شده است.
 
در این مجمع نایب رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور طی سخنانی اظهار داشت: اصلی‌ترین ضعف ورزش‌های همگانی عدم معرفی مناسب رشته‌های آن است و به خوبی برای شناسایشان و معرفی به مردم اقدامات لازم انجام نشده است.

وی تاکید کرد: ورزش همگانی تنها پیاده روی خانوادگی نیست.

محمد رضا دوست‌محمدی افزود: مجوز احداث آکادمی ورزش‎های همگانی صادر شده و آکادمی ورزش‌های همگانی به‌عنوان نخستین آکادمی ورزشی اکنون آغاز به کار کرده است.

دوست محمدی با بیان اینکه سندها و راهبردهای مختلفی برای توسعه ورزش همگانی تدوین شده است، گفت: چشم انداز این سند نیز تعیین شده که امید است تا سال 1404 بالغ بر 50 درصد از مردم کشور در عرصه‌های مختلف ورزش همگانی مشارکت داشته باشند.

نایب رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی افزود: کردستان با توجه به وضعیت آب و هوایی، جغرافیایی و پتانسیل و ظرفیت‌های موجود و علاقه مردمش به ورزش شرایط خوبی برای فعالیت ورزش همگانی را دارد و فدراسیون در صورت فعال شدن کمیته‌های مختلف ورزش همگانی استان بهترین مربیان و اساتید را برای تربیت مربیان و داوران بومی در کردستان و نهادینه کردن ورزش در بطن جامعه اعزام خواهد کرد.
 
امیر سیروس رزمگیر فرمانده لشکر 28 کردستان است که با تلاش و جدیت مهران تیشه گران مدیرکل جدید اداره ورزش و جوانان کردستان وی برای خدمت به ورزش استان و رفع مشکلات موجود به این هیات جذب شده تا به آشفتگی و سردرگمی این هیات پس از سال‌ها خاتمه داده شود و با ساماندهی آن شاهد ادامه فعالیت تمام انجمن‌های هیات و رشد ورزش همگانی در استان باشیم.