به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان، علی اکبر گروسی در چهارمین جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی استان کردستان که در سالن اجتماعات دادگستری کل کردستان برگزار شد، ضمن تبریک ایام هفته دفاع مقدس گفت: عرصه‌های ملی هنوز مطبوع افراد سودجود و فرصت‌طلب هستند لذا در اثر کوچک‌ترین غفلتی هجمه‌های گذشته مربوط به تصرف اراضی ملی دوباره بروز خواهد کرد.
 
وی افزود: اکثریت مردم طرفدار اجرای قانون در جامعه هستند و وظیفه تمامی دستگاه‌های دولتی اجرای قانون است و برخورد با متصرفان اراضی ملی و منابع طبیعی که به هر نحوحقوق بیت المال را پایمال می‎‌کنند، جزء اولویت‌های اصلی دادگستری است.

وی از اقدامات خوب و موثر این شورا در یک ماه اخیر خبرداد و گفت: خوشبختانه با تلاش شبانه روزی اعضای این شورا چند تن از زمینخواران و متصرفان اراضی در حاشیه شهر سنندج دستگیر وروانه زندان شدند و پرونده آنها در دادگستری در جریان بررسی است.

رییس کل دادگستری استان کردستان تصریح کرد: اگر دستگاه‌های مسوول بتوانند در زمینه پیشگیری جدیت بیشتری به خرج دهند جرایم کمتری در جامعه رخ می‌دهد.

در ادامه این جلسه دادستان عمومی و انقلاب سنندج گفت: طی بازرسی از روستاهای آساوله، قار ودوشان شاهد تصرفات عدیده‌ای بودیم خوشبختانه با شناسایی متخلفین به خوبی با آنها برخورد شد و انتظار داریم که دیگر هیچ متصرفی نتواند به بیت المال دست درازی کند.

جوهری همچنین از برگزاری جلسات شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی در شهرستان‌های بانه و مریوان در آینده نزدیک خبر داد وگفت: دستگاه‌های خدمات رسان مثل آب، برق و گاز باید فقط در صورت داشتن پروانه ساختمانی به دادن امتیاز اقدام کنند.

در این جلسه مدیران کل ادارات عضو شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی گزارشی از اقدامات انجام شده در یک ماه اخیر را ارایه کردند.