به گزارش خبرنگار برنا از سنندج؛ "محی الدین حق شناس" خالق منظومه "شاره که م سنه" شاعر و ادیب نامور سنندجی بامداد امروز به دلیل بیماری و کهولت سن در منزل شخصی خود در سنندج درگذشت.

مرحوم حق شناس در طول زندگی خود اشعار فراوانی را با زبان کردی و فارسی در رابطه با ویژگی های مردم کردستان و مناطق گردشگری شهر سنندج به روایت در آورد که از مهمترین آنها می توان به شعر "شاره که م سنه" که در وصف شهر سنندج سروده شده بود، اشاره کرد.

مرحوم حق شناس علاوه بر مجموعه شعر "شاره که م سنه" که به زبان کردی به چاپ رسیده است، یک مجموعه شعر به زبان فارسی را نیز منتشر کرده و به یادگار مانده است و مجموعه خاطرات و بیوگرافی وی نیز در دست چاپ است.

مرحوم محی الدین حق شناس که یکی از برجسته ترین شعرای مردمی بود و از محبوبیت بسیاری در بین مردم برخوردار بود، چندین بار در استان کردستان به عنوان چهره برتر فرهنگی مورد تجلیل قرار گرفته بود.

گفتنی است پیکر این هنرمند و نویسنده بزرگ کردستانی عصر امروز با حضور مردم هنردوست شهر سنندج تشییع و به خاک سپرده می شود و مراسم ختم وی نیز به مدت سه روز در مسجد باقرخان وکیل شهر سنندج برگزار می شود.