به گزارش خبرنگار برنا، ولی الله میرزایی ‌اصل در ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان سنندج اظهار کرد: استفاده از ظرفیت جوانان با استفاده از سازمان های مردم نهاد امکان پذیر است.
 
وی با اشاره به اهمیت توسعه و ترویج سازمان های مردم نهاد در بین جوانان افزود: طبق بخش‌ نامه باید در هر بخش شهرستان سنندج یک روستا با جمعیت بیش از 500 نفر برای تشکیل شورای فرهنگی انتخاب شود.

فرماندار سنندج بیان کرد: یکی از راهبرد های موثر در توسعه همه جانبه و پایدار نواحی روستایی، استفاده از مشارکت و توانمندی‌ های مردمی به ویژه روستایان است.

میرزایی اصل با اشاره به این مطلب که مهم ‌ترین راه تحقق اهدف تشکیل سازمان ‌های مردم نهاد است، یادآور شد: سمن های مردم نهاد بر اساس نیاز و توانایی گروه‌ های مختلف ساکن روستا، در موضوعات متنوع و ضروری محیط بومی و محلی به منظور اجرای برنامه‌ های توسعه‌ای روستاها ایجاد می ‌شود.

وی توجه ویژه به ورزش جوانان در روستاها را ضروری دانست و ادامه داد: اداره ورزش و جوانان شهرستان سنندج باید از لحاظ نیرو تقویت شود تا بتوانیم در راستای توسعه و رشد ورزش در بین روستائیان گام ‌های موثری برداریم.

فرماندار سنندج گفت: انسان ‌ها به ویژه جوانان سرمایه جامعه هستند که باید برای رشد و توسعه جامعه از توانایی های آنها به صورت بهینه استفاده شود.

میرزایی اصل اظهار کرد: باید برای رسیدن به خود باوری و تعالی فکری در جوانان برنامه ‌ریزی نظامند انجام شود تا ابعاد و نتایج ارزشمند ثمره آن باشد.

وی افزود: مستند سازی آفت کار است در حالی که باید با لحاظ وجود ظرفیتی که وجود دارد تعریف خاص و منسجمی در چارچوب شورای فرهنگی در سطح روستاها برای رفع آسیب‌ها لازم است ارایه شود.

فرماندار سنندج بیان کرد: نشاط از مشخصات جامعه سالم است و تقویت جوانان با بهره‌ بردن از ظرفیت‌ ها و امکانات در رسیدن به این نشاط الزامی است چرا که جوانان بدنه اصلی جامعه هستند.