به گزارش خبرنگار برنا از سنندج، خدابنده لو اظهار کرد: هرساله در سه مقطع زمانی مختلف سه کاروان "جهاد رمضان"، "جهاد محرم" و "جهاد فجر" در ماه‌ های رمضان، محرم و دهه فجر به مناطق محروم اعزام می‌شوند.

وی افزود: برهمین اساس با توجه به فرا رسیدن ماه رمضان طرح "جهاد رمضان" در مناطق محروم استان برگزار می شود.
 
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بیان کرد: طرح "کاروان نیکوکاری جهاد رمضان" با رویکرد اجتماع محور در قالب فعالیت‌ های آموزشی، عام‌ المنفعه، توزیع بسته‌ های بهداشتی، کنترل سلامت در قالب ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، برنامه ‌های آموزشی تفریحی ویژه کودکان و برپایی مراسم مذهبی اعم از احیا در مساجد و حسینیه‌ ها، غبارروبی و عطر افشانی مساجد صورت می ‌پذیرد.

خدابنده ‌لو با اشاره به اینکه این کاروان نیکوکاری در قالب تیم‌ های 10 تا 20 نفر نفره و با تخصص‌ های مختلف ساماندهی شده ‌اند، یادآور شد: این کاروان‌ ها با همکاری سایر ادارات در مناطق محرومی که از قبل شناسایی و مورد ارزیابی قرار گرفته‌ اند حاضر می‌شوند و به خدمت ‌رسانی می پردازند.

وی در پایان هدف اصلی این طرح را پیشگیری و کاهش اثرات ناشی از حوادث طبیعی از طریق آموزش به روستائیان دانسته و گفت: تا پایان ماه رمضان در مجموع 30 کاروان به مناطق روستایی و محروم از سوی جمعیت هلال احمر استان کردستان اعزام می‌شوند.