به گزارش خبرگزاری برنا ، دبیر سازمان حمایت از زنان کردستان در گفت و گو با خبرنگار برنا در سنندج به مشکلات سازمان های مردم نهاد در استان کردستان اشاره کرد.

فریده امیراسلامی گفت: نداشتن فضای لازم برای تجمعات آموزشی، مدیریتی و برنامه ها و نبود امکانات مکفی برای هر چه مطلوب تر برگزار کردن طرح ها از جمله مشکلات این استان است. ما توقعی نداریم اما برای برپایی مراسم ها و برنامه هایمان قطعا نیازمند حمایت بخش دولتی هستیم.

امیراسلامی در ادامه افزود: حمایت های معنوی مقدم بر حمایت های مادی است. و ارگانها و دستگاه های دولتی با دادن حمایت جایگاهی و مشروعیتی به سمن ها، به روند و گسترش برنامه های تشکل ها کمک کنند.

وی در ادامه با تاکید بر برگزاری کارگاه های توانمندسازی برای جوانان و دانشجویان در خصوص روابط اجتماعی، طرح نویسی، پروژه نگاری، سازمان های مردم نهاد را نیازمند آموزش بیشتری در زمینه های مدیریت راهبردی و اصول کار تیمی دانست.

دبیر سازمان حمایت از زنان کردستان در ادامه افزود: هر چه گروه در رسیدن به اهداف متحدتر باشد، موفق تر و ماندگارتر خواهند بود و این در شرایط و وضعیت کنونی سازمان های مردم نهاد استان کردستان بزرگ ترین عامل موفقیت و کلیدی ترین مولفه ماندگاری است.

لازم به ذکر است امیراسلامی از بانوان فعال در عرصه فعالیت های مدنی استان کردستان بوده و بیش از 12 سال در مدیریت مشارکت های اجتماعی بانوان به ایفای نقش پرداخته است.