به گزارش خبرگزاری برنا از کرمانشاه، نخستین نشست هم اندیشی نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد با استاندار کرمانشاه در محل سالن شهدای دولت استانداری به منظور هم اندیشی و تامل در استفاده از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد برگزار شد.
 
ابراهیم رضایی بابادی استاندار كرمانشاه در نخستین نشست هم اندیشی با نمایندگان سازمان های مردم نهاد استان كه در محل سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد بر استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در جهت رفع مشكلات جامعه استان تاكید كرد و از مسوولان ذی‌ربط خواست كه در توسعه و ایجاد هم افزایی بین این تشكل ها كه از درون خود مردم برخاسته اند، حمایت و پشتیبانی های لازم را به منظور رشد و توسعه هرچه بیشتر آنها به‌عمل آورند.

وی با اشاره به مشكلات پیش رو سمن ها و NGO های استان، افزود: با تلاش و پیگیری‌های مستمر قطعا تلاش خواهیم كرد كه در جهت ارتقاء این سازمان ها، اقدامات موثر و قابل توجهی از سوی مدیریت ارشد استان صورت گیرد.

ایشان در ادامه با گرامیداشت ایام مبارک دهه فجر ،حرکت امام راحل را در راه پیروزی انقلاب یک حرکت تشکلی و سازمانی ارزیابی کرد و افزود: در این راه انسان دلگرم به آن است که نخستین تشکل را در تاریخ اسلام خود پیامبر اکرم تشکیل داده است.

استاندار کرمانشاه در ادامه خاطر نشان کرد: امسال که سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است می طلبد تمام سازمان های مردم نهاد در تحقق سیاست های کلی نظام گام های ارزشمند و مثبتی را بردارند.

وی در ادامه افزود: بسیج نمونه بارزی از یک تشکل است که دریای عظیمی از مردم را در بر گرفته و با حضور خود در تمامی عرصه های اجتماعی، بسیاری از نا ممکن ها را ممکن ساخته است.

همچنین در این نشست تعداد 15 نفر از نمایندگان سازمان های مردم نهاد که تعداد 6 سمن از آنها مجوز وزارت ورزش و جوانان را داشته اند به ارایه مشكلات و موانع پیش روی NGO های استان پرداختند. 

گفتنی است؛ در استان كرمانشاه تعداد 214 سازمان مردم نهاد در زمینه های مختلف علمی_پژوهشی، بهداشت و سلامت، امور خیریه، امور اجتماعی و فرهنگی، تخصصی و زیست محیطی مشغول به فعالیت هستند که تعداد 50 سازمان آن مجوز فعالیت از وزارت ورزش و جوانان دارند.