مسئول اجرایی سومین جشنواره جهانی سنگنوردی بیستون گفت: 59 سنگنورد خارجی از 13 کشور پنج قاره جهان در کاروانسرای بیستون اسکان یافته‌اند.

به گزارش خبرگزاری برنا در استان کرمانشاه، ابراهیم نوتاش اظهار داشت: پیش از این قرار بود در این دوره از جشنواره جهانی سنگنوردی بیستون 70 ورزشکار خارجی از 15 کشور جهان حضور پیدا کنند که به دلایل مختلفی نهایتا 59 سنگنورد خارجی موفق به شرکت در این جشنواره شدند.

وی افزود: سه سنگنورد انگلیسی، دو سنگنورد آمریکایی، دو سنگنورداسترالیایی و دو سنگنورد از فرانسه موفق به حضور در این جشنواره نشدند، اما 59 سنگنورد دیگر از کشورهای اتریش، آمریکا، فرانسه، نروژ، سوییس، دانمارک، سوئد، فنلاند، ایتالیا، استرالیا، آلمان، لهستان و تونس در این جشنواره حضور دارند.
 
مسئول اجرایی سومین جشنواره جهانی سنگنوردی بیستون گفت: این سنگنوردان برجسته خارجی در حال حاضر در محل کاروانسرای عباسی بیستون استقرار یافته‌اند و تا پایان زمان برگزاری جشنواره در همین محل اسکان خواهند داشت.

نوتاش ادامه داد: بیش از 120 سنگنورد ایرانی در این جشنواره حضور دارند.

وی افزود: بیش از 60 نفر از سنگنوردان استان کرمانشاه در سومین جشنواره جهانی سنگنوردی بیستون حضور دارند.

گفتنی است، مراسم افتتاحیه سومین جشنواره سنگنوردی بیستون عصر امروز(یکشنبه، 27 مهر) راس ساعت 18 و 30 دقیقه در محل کاروانسرای بیستون برگزار می‌شود.