معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: ستاد پیشگیری و مبارزه با زمین خواری و ساخت و سازها و تغییر کاربری غیر مجاز در استان را تشکیل داده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری برنا در کرمانشاه، مجتبی نیک‌ کردار در نشست فرمانداران استان اظهار داشت: با توجه به برنامه‌های دولت در راستای تشکیل این ستاد در سطح کشور، ما نیز نسبت به تشکیل آن در کرمانشاه اقدام کرده‌ایم و با جدیت موضوع را در دستور کار داریم.

وی افزود: فرمانداران باید نسبت به تشکیل ستاد پیشگیری و مبازره با زمین‌خواری در شهرستان‌ها با اهتمام ویژه تلاش داشته باشند و با جدیت با افرادی که در راستای ساخت و سازها و تغییر کاربری‌های غیر مجاز اقدام می‌کنند، برخورد کنند.
 
معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: متاسفانه در اثر این تغییرکاربری‌ها و ساخت و سازهای غیرمجاز، مشکلات زیادی برای اراضی کشاورزی و منابع طبیعی ایجاد شده، لذا برای مبارزه با این موضوع جدیت داریم و در مقابل زمین‌خواران کوتاه نخواهیم آمد.

نیک کردار تلاش برای مناسب سازی شهری برای جانبازان و معلولان را مورد تاکید قرار داد و گفت: فرمانداران باید این موضوع را جدی بگیرند و تلاش نمایند تا با همکاری شهرداری نسبت به مکانی در خیابان‌ها برای تردد این عزیزان فراهم شود و همچنین برای استفاده آنان از خدمات بانکی به صورت سهل و آسان نیز تلاش گردد.

وی به بارندگی‌های مناسب در ماه‌های مهر و آبان امسال اشاره کرد و افزود: با توجه این که در طول 7 - 8 سال گذشته دچار خشکسالی بوده‌ایم و کمبود منابع و ذخایر آبی، باید نسبت به مصرف بهینه آب تاکیدات لازم را داشته باشیم زیرا مشکلات خشکسالی با چندین بارندگی حل نمی‌شود.

معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به اجرای 5 هزار پروژه نیمه تمام در استان گفت: اجرای این 5 هزار پروژه به اعتباری بالغ بر 20 هزار میلیارد تومان نیاز دارند در حالی که اعتبارات استانی و ملی استان در سال‌جاری هزار میلیارد تومان است، لذا اعتبارات را به اجرای پروژه‌های با درصد پیشرفت فیزیکی بالا اختصاص داده‌ایم.

نیک کردار بر نظارت بیشتر فرمانداری‌ها در اعتبارات هزینه‌ای و درآمدی شهرداری تاکید و گفت: فرمانداران باید نظارت بیشتری در خصوص هزینه‌ها و درآمدهای اعتباری در شهرداری داشته باشند.