به گزارش خبرگزاری برنا در کرمانشاه: رییس هیئت تکواندو استان کرمانشاه گفت: مسعود حجی‌زواره تکواندوکار ملی‌پوش کرمانشاهی برای کسب سهمیه المپیک به اسپانسر نیاز دارد.

پیمان رفعتی اظهار داشت: در حالی که فینال وزن 74- کیلوگرم بین دو نماینده ایران یعنی مسعود حجی‌زواره و علیرضا نصرآزادانی دومین روز از تورنمنت بین‌المللی امارات (G1) که در سالن فجیره امارات باید برگزار می‌شد که حجی‌زواره هو گوپوش کرمانشاهی تیم ملی و دارنده مدال طلای آسیا اینچئون کره‌جنوبی به دلیل آسیب‌دیدگی از حضور در این پیکار انصراف داد و بدین ترتیب نصرآزادانی قهرمان شد و حجی‌زواره بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد.

وی افزود: حجی‌زواره پیش از حضور در مرحله فینال "سعید استیو" از روسیه، "اناس اداربه" از امارات و "تئودور جورجیو" از بلغارستان را به ترتیب با نتایج 7 بر 4، 9 بر 8 و 15 بر 10 شکست داده بود.

رییس هیئت تکواندو استان کرمانشاه گفت: مسعود حجی‌زواره با کسب این مدال نقره 6 امتیاز را به سبد اندوخته‌های خود در رنکینگ المپیک اضافه کرد.

رفعتی ادامه داد: حجی‌زواره برای کسب سهمیه المپیک ریو باید جزء هشت نفر اول رنکینگ جهانی تکواندو قرار گیرد.

وی افزود: در طول سال مسابقات (G1) و (G2) بسیاری در کشورهای مختلف جهان برگزاری می‌شود که فدراسیون تکواندو قادر به اعزام ورزشکاران به تمامی این مسابقات نیست، اما هز کدام از ورزشکاران ملی پوش بتوانند در آنها حضور یافته و کسب مدال کنند، می‌توانند رنکینگ خود را برای کسب سهمیه المپیک بهبود بخشند.

رییس هیئت تکواندو استان کرمانشاه گفت: حضور در هرکدام از این تورنمنت‌های بین‌المللی حداقل 10 میلیون تومان برای هر تکواندوکار هزینه دارد که اگر 10 میلیون تومان هم برای مربی آن در نظر بگیریم باید گفت که هر حضور در چنین مسابقاتی به 20 میلیون تومان هزینه نیاز دارد.

رفعتی ادامه داد: متاسفانه حجی‌زواره اسپانسری ندارد که هزینه‌های او را برای شرکت در چنین مسابقاتی جبران کند.

وی در پایان گفت: دیگر رقبای ایرانی او همچون علیرضا نصرآزادانی از اسپانسر برخوردار است و همواره در اغلب این مسابقات حضور می‌یابد و امتیازات خود را برای کسب سهمیه المپیک افزایش می‌دهد.

رفعتی خاطرنشان کرد: ما در هیات تکواندو استان کرمانشاه با چند شرکت و بانک مذاکراتی انجام داده‌ایم که بتوانند اسپانسری حجی‌زواره را بر عهده بگیرند، اما فعلا موفق نشده‌ایم.

این مقام مسئول در هیات تکواندو استان کرمانشاه تاکید کرد: مسعود حجی‌زواره برای کسب سهمیه المپیک نیاز به اسپانسر دارد.