اولین نشست تخصصی درباره الکترونیکی کردن نسخه‌های پزشکی به ریاست دکتر هدایت حاتمی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی مرتبط  تشکیل شد.

به گزارش خبرگزاری برنا در کرمانشاه، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کرمانشاه گفت: کرمانشاه از استان‌های پیشرو در مقوله نسخه  الکترونیکی است.

 دکتر هدایت حاتمی اظهار داشت: در آن به بررسی راهکارهای الکترونیکی کردن نسخ پزشکی در استان کرمانشاه پرداخته شده است.

وی افزود: الکترونیکی شدن نسخه‌های پزشکی در دنیای امروز اهمیت فراوان دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کرمانشاه گفت: این مقوله یکی از محورهای توسعه یافتگی کشورها در مقوله سلامت افراد جامعه است، زیرا با الکترونیکی شدن نسخه‌ها و دستورات دارویی پزشکان ضریب خطاهای منجر به مرگ و فلج بیماران به حداقل ممکن می‌رسد.

حاتمی ادامه داد: تنها چند کشور در دنیا در این مسیر حرکت کرده‌اند و استان کرمانشاه هم از اولین استان‌هایی است که در کشور بحث‌های مطالعاتی این مسئله را شروع کرده که امیدوارم با کمک خداوند متعال و همکاری دستگاه‌های اجرایی حوزه سلامت و نیز همراهی مردم بتوانیم در این خصوص موفق باشیم و از اولین استان‌هایی باشیم که در این راه پیشرو هستیم.

وی با اشاره به مجازی شدن استان کرمانشاه به عنوان پایلوت کشور گفت: یکی از محورهای مجازی شدن استان کرمانشاه تلاش برای رفاه مردم و کاهش هزینه‌های آنها در زمینه‌های مختلف است و مسلماً مقوله سلامت مردم یکی از حیاتی‌ترین و مهم‌ترین بخش‌هایی است که باید توجه ویژه‌ای بدان داشته باشیم که الکترونیکی کردن نسخه‌های پزشکی در همین راستا صورت می‌گیرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کرمانشاه گفت: پس از امضای تفاهم نامه‌ای که به امضای استاندار محترم و دبیر شورای عالی مجازی کشور رسید عزمی جدی در استان شکل گرفت و جلسات و نشست‌های تخصصی زیادی برگزار گردید تا این که سند استان مجازی نهایی شد و هم اکنون وارد مرحله اجرا و عملیاتی کردن این طرح شده‌ایم.

حاتمی با اشاره به سختی‌ها و دشواری‌های پیش رو برای اجرای کامل این طرح اظهار داشت: پروژه نسخه الکترونیکی ابعاد پیچیده‌ای دارد، اما ما مصمم به اجرای ان در این استان هستیم و با مسئولین کشوری هم توافقاتی در این خصوص صورت گرفته است و انشاءاله با روش اقناعی دستگاه‌های مرتبط با اجرای این طرح را وارد فاز همکاری و همراهی خواهیم کرد تا مردم استان از این نعمت استفاده بهینه را در آینده ببرند.

وی در پایان به ابعاد اقتصادی این طرح نیز اشاره کرد و گفت:ما می‌توانیم  تجربیاتی که در مسیر اجرای این طرح بدست می‌آوریم به دگر استان‌ها و حتی کشورهای همجوار عرضه کنیم و از آن درآمدزایی کنیم از این رو باید تمام تلاش خود را برای اجرای موفق این طرح به کار بگیریم.