همایش تجلیل از پیشکسوتان و قهرمانان و برترین‌های تکواندو استان کرمانشاه و اختتامیه لیگ نونهالان با حضوردکتر هدایت حاتمی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کرمانشاه،  فضل‌اله رنجبر فرماندار کرمانشاه، سیدحجت موسوی‌اجاق و محمد شه‌پرست اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه، خسرو پورکاظمی مدیر سرای روزنامه‌نگاران کرمانشاه، مجتبی جوهری مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان کرمانشاه، جلال عزیزی معاونت امور ورزش و جوانان استان کرمانشاه، مصطفی باباملکی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمانشاه، سید وحید حسینی مشاور فرماندار کرمانشاه، حسین امیری از کارشناسان استانداری کرمانشاه و روسای هیئت تکواندو شهرستان کرمانشاه و خانواده بزرگ تکواندو در سالن شهید بهشتی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری برنا در کرمانشاه، همایش تجلیل از پیشکسوتان و قهرمانان وبرترین‌های تکواندو استان کرمانشاه و اختتامیه لیگ نونهالان در سالن شهید بهشتی مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد.

در این مراسم از برترین ورزشکاران، قهرمانان، داوران، مربیان و پیشکسوتان تکواندو استان کرمانشاه، روسای هیئت‌های شهرستان و کادر هیئت تکواندو استان کرمانشاه باحضور مسئولین استان کرمانشاه تجلیل به عمل آمد.

سایر برنامه‌های مراسم اجرای حرکات نمایشی توسط ورزشکاران، حرکات پومسه بود و ادامه فینال مسابقه لیگ نونهالان انجام شد و از تیم‌های که عناوین اول تا سوم نونهالان استان کرمانشاه و خردسالان کسب کردند در  این مراسم تجلیل شد.

در این مراسم از وحید ناصری مربی تیم ملی نونهالان ایران و مسعود حجی‌زواره نام‌آور کرمانشاهی و دارنده تنها مدال طلای بازهای آسیایی اینچئون کره‌جنوبی، مدال برنز جام جهانی مکزیک، مدال برنز مسابقات گرندپریکس منجستر انگلستان و دارنده‌ی مدال نقره تورنمنت بین‌المللی تکواندوی فجیره امارات (G1) تجلیل به عمل آمد.

پیمان رفعتی رئیس هیئت تکواندو استان کرمانشاه در باره این همایش گفت: کرمانشاه مدت سی‌و‌پنج سال است که در رشته تکواندو به صورت علمی، منظم و ستماتیک فعالیت خود را شروع کرده است و از زمان ریاست استاد رضا شیروند تاکنون به این رشته خدمات ارزنده‌ای شده است و از دیربازهوگوپوشان کرمانشاهی به روحیه پهلوانی و اخلاق معروف بوده‌اند و امروزه هم در خارج از استان همه هر وقتی اسمی از تکواندوکار کرمانشاهی برده می‌شود از اخلاق آنان حرف به میان می‌آید و به یاد این صفت اخلاقی می‌افتند.

رفعتی ادامه داد: استاد شیروندی و استاد محمدحاجی زین‌العابدینی بنیاد و پایه‌گذار تکواندو درکرمانشاه هستند و از روز اول به اخلاق اهمیت فراوان داده‌اند و اکنون قهرمانان کرمانشاه از با اخلاق‌ترین ورزشکاران ورزش استان و کشور هستند و بارها  تکواندوکاران کرمانشاهی در میادین‌های مختلف کاپ اخلاق گرفته‌اند.

وی افزود: کرمانشاه از لحاظ دانش فنی مربیگری نیز نظیر ندارد و بی‌همتاست و در رده‌های مختلف مربیانی از این استان سکان هدایت تیم ملی را برعهده داشته‌اند و اکنون نیز دارند.

رفعتی ادامه داد: از لحاظ آمار بیمه شده‌گان طبق اعلام هیئت پزشکی استان کرمانشاه هیئت تکواندو کرمانشاه در صدر استان قرار دارد و بیشترین بیمه شده‌گان  ازان این هیئت است که این نشانه توازن و احترام  به قوانین ورزشی است که هیئت تکواندو استان کرمانشاه آن را رعایت کرده است.

 رئیس هیئت تکواندو استان کرمانشاه گفت: مربیان عزیزاند چون استعدادهای قهرمانان را شکوفا می‌سازند و در هر صورت این مربیان بر گردن تمامی ورزشکاران، قهرمانان و مدال‌آوران، حق بزرگی دارند، اینان برگردن ما هم حق دارند و مربیان نقش غیرقابل توصیفی در موفقیت‌های این هیئت دارند و خواهند داشت، پس نزد ما قابل احترام و ارزش فراوان هستند.

رفعتی به نقش ورزش در پیش‌گیری قبل از درمان اشاره کرد و گفت: ورزش مهم‌ترین پیشگیری قبل از درمان می‌باشد،امروزه ورزش جزء سلامت است و سلامت مهم‌ترین بخش از زندگی ماست.

وی افزود: امروزه در جامعه بیماری‌های قلب و عروق و فقر حرکتی زیاد شده و از طرفی هم چاقی وضعیت نابسامانی پیدا کرده است.

رئیس هیئت تکواندو استان کرمانشاه گفت: ورزش هرچه بیشتر توسعه پیدا کند، جلو این بیماری‌ها گرفته می‌شود و بر این اساس برای سلامتی جامعه بایدورزش توسعه پیدا نماید.

رفعتی ادامه داد: به هر صورت ما بایستی هزینه سلامت کنیم، بهتر آن است این هزینه در ورزش صرف شود، اگرخرج ورزش کنیم، انسان‌های سلام داریم و از ایده و اندیشه سالم احاد مردم استفاده بهینه خواهد شد.

وی افزود: افرادسالم، کار سالم انجام می‌دهند و کار با انگیزه که انجام شد، مطمئناً کیفت آنبالاست و همین انسان‌های سالم و ورزشکار کشور را به سمت توسعه همه جانبه خواهند برد.

رئیس هیئت تکواندو استان کرمانشاه گفت: اگر شخصی در ورزش سرمایه‌گذاری نماید، مطمئناً ضرر نخواهد کرد و هر خانواده هم برای فرزند در ورزش هزینه نماید برای آینده سلامت فرزندش سرمایه‌گذاری کرده است و در بعد اجتماعی و سلامت نیز هیچ هزینه‌ای نکرده است.

رفعتی ادامه داد: ورزش یکی از محورهای اصلی حل مشکلات و معضلات است.

وی افزود: شخصی که ورزش می‌کند دنبال کار منفی و خلاف نمی‌رود.

رئیس هیئت تکواندو استان کرمانشاه گفت: ورزش‌کار سالم زندگی می‌کند و شخص که سالم باشد، مطمئناً سالم هم فکر خواهد کرد و هیچ وقت یک انسان سالم آینده ‌اشرا تباء نخواهد کرد، اگر به ورزش جدی‌تر توجه شود، توسعه در ابعاد مختلف زندگی ایجاد خواهد شد و حتماً یک فرد ورزشکار در سرکارش روحیه دارد، با نشاط و شاداب کار و زندگی خواهد کرد.

رفعتی ادامه داد: باشگاه‌های خصوصی بیشتری ایجاد شود تا در این راستا نیز سرمایه‌گذاران بخش‌های مختلف در ورزش ورود پیدا کنند تا بخش خصوصی ورزش رونق دو چندان پیدا کند، آن وقت سرمایه در ورزش معنی پیدا خواهد کرد.

وی افزود: کشورهای پیشرفته در تیم‌داری و باشگاه داری پیشتاز هستند و سرمایه‌گذاری گلان انجام داده‌اند که نتیجه آن حاصل شده و امروزه می‌بینیم که از لحاظ جسمی سالم‌‌تر هستند و روحیه مضاعفی برای کار دارند و از لحاظ میانگین عمر و زیستی نیز سالم‌تر زندگی می‌کنند، چون به ورزش بیشتر اهمیت داده‌اند.

رئیس هیئت تکواندو استان کرمانشاه گفت: ما در کرمانشاه دنبال این هستیم که در ورزش تکواندو نهضتی ایجاد کنیم که یک حرکت گسترده در حفظ سلامتی و نشاط انجام گیرد.

رفعتی ادامه داد:همچنین در راستای ورزش بایستی قدم‌های مثبتی برداشته شود و خیلی مشکلات بزودی حل شود.

وی افزود: از سوی فدراسیون تکواندو، شورای شهر کرمانشاه و انجمن نویسندگان و خبرنگاران و عکاسان ورزشی ایران – شعبه کرمانشاه  و سرای روزنامه‌نگاران هیئت تکواندو  نمونه شناخته شده است و لوح سپاس تقدیر به عمل آورده‌اند.

رئیس هیئت تکواندو استان کرمانشاه گفت: هدف اصلی تکواندو کرمانشاه کسب سهمیه و مدال در المپیک 2016 ریو برزیل است.

رفعتی ادامه داد: این مساله دست نیافتنی نیست و در این بین نیاز به حمایت همه جانبه از تکواندو در این استان کرمانشاه  می‌باشد

وی در پایان گفت: در حقیقت برای رسیدن به این هدف بزرگ و متعالی باید ارکان ورزش و مسئولان حمایت همه جانبه‌ای از تکواندوداشته باشند تا تکواندو کرمانشاه بتواند به چنین موفقیت بزرگی دست پیدا کند.