به گزارش خبرگزاری برنا در کرمان،آیت الله سید یحیی جعفری در جمع مسوولان شرکت های بیمه، ایران، کوثر، آسیا، البرز، دانا، کارآفرین، پارسیان، نوین، تعاون،آرمان و سامان که در آستانه روز بیمه برگزار شد افزود: باید سیستم را به نحویمدیریت کنید که مردم از ارتباط با شما لذت ببرند و همه کارها باید براساس قانوناداره شود.


وی بیان کرد: اعتماد وپشتوانه مردمی بهترین سرمایه برای شماست لذا باید با عملکرد خود این سرمایه را حفظکنید.


امام جمعه کرمان در پاسخ درخواست مسوولان شرکت های بیمه ای استان در زمینه فرهنگ سازی و آگاه سازی مردم نسبت به خدمات بیمه تصریح کرد: فرهنگ سازی نیاز به برنامه ریزی دارد لذا صنعت بیمه هم از این قاعده مستثنی نیست.


رییس شورای هماهنگی شرکت های بیمه و مدیریت شعب بیمه ایران استان کرمان هم در این دیدار با اشاره به عملکرد ششماه نخست سال جاری بیمه ایران گفت: بیش از 60 درصد فعالیت شرکت‌های بیمه در دنیابه بیمه های زندگی (عمر) اختصاص دارد اما متاسفانه در ایران این سهم به کمتر از هشت درصد و در استان کرمان به زیر پنج درصد می رسد.


حسن عماد آبادی با بیان اینکه ضریب نفوذ بیمه در دنیا هشت درصد اما در ایران دو درصد است تصریح کرد: هدف ازبیان این مطالب این است ائمه جمعه و جماعات به همراه اصحاب رسانه نسبت به فرهنگسازی بیمه و آگاهی مردم در جامعه تلاش مضاعف نمایند تا شرف و حرمت و کرامت انسانهابعد از حوادث حفظ شود.


وی گفت: امروز به برکت نظاممقدس جمهوری اسلامی وضع معیشت مردم خوب ارزیابی می شود لذا باید آینده گری کرد وسرنوشت خود و اموال و سرمایه و مسوولیت مردم را به دست حوادث نسپارند و قبل ازوقوع حادثه با نیک اندیشی آنها را زیر پوشش بیمه قرار دهند.


عماد آبادی خاطرنشان کرد: درشش ماه نخست سال جاری حدود یکهزار و 400 میلیارد ریال خسارت در استان کرمان پرداخت شده که سهم تنها شرکت بیمه دولتی (بیمه ایران) 800 میلیارد ریال و سهم شرکت هایبیمه خصوصی 600 میلیارد ریال است.


وی گفت:این مبلغ معادل پرداخت روزانه هفت و نیم میلیارد ریال خسارت توسط صنعت بیمه در استان کرمان است.