به گزارش خبرگزاری برنا در یاسوج،استاندار کهگیلویه وبویراحمد به 53 پروژه در دست اجرای حوزه راهسازی این استان اشاره کرد و افزود: محور یاسوج- سمیرم به طول 40 کیلومتر، یاسوج – شیراز 18، یاسوج - بابامیدان 15 کیلومتر، محور کمربندی یاسوج 13 کیلومتر و یاسوج – سی سخت شش کیلومتر از طرح های مهم راهسازی استان است.

سید موسی خادمی، احداث و تکمیل چهار خطه های ورودی دوگنبدان – باشت به طول 45 کیلومتر، دوگنبدان- بهبهان به طول 25 کیلومتر، محور کمربندی دوگنبدان به طول هشت کیلومتر را از دیگر پروژه های اصلی شبکه راه برشمرد.
 
وی، با اشاره به پیگیری پروژه جاده پاتاوه – دهدشت و پل سوم رودخانه بشارافزود: راه بهسازی باغچه سادات – سرفاریاب، پروژه اتصال شهر لنده به راه پاتاوه و دهدشت، پیگیری مطالعات نهایی و شروع عملیات اجرایی راه آهن یاسوج- اقلید، احداث و تکمیل چهار خطه های ورودی دهدشت از محورهای مهم در دست اجرا و در حال پیگیری استان است.

استاندار، محور چهار خطه دهدشت- چرام به طول شش کیلومتر، دهدشت- طولیان پنج کیلومتر، بهسازی جاده سوق - دهدشت 13 کیلومتر، لیکک – بهبهان شش کیلومتر، ورودی چرام – باشت و ورودی سی سخت – یاسوج را از طرح های مهم در دست اجرا نام برد.

خادمی به پروژهای مهم در حوزه راه و شهر سازی این استان اشاره کرد و اظهارداشت : بیمارستان های 200 تختخوابی یاسوج، 96 تختخوابی دوگنبدان، 64 تختخوابی دو گنبدان، 34 تختخوابی باشت، 34 تختخوابی بهمئی ، 34 تختخوابی دنا و 34 تختخوابی چرام از پروژه های شتاب گرفته استان است .
 
استاندار، تکمیل و بهره برداری از ورزشگاه 15 هزار نفری یاسوج، بهبود و قابلیت پروازی فرودگاه یاسوج جهت پرواز هواپیمایی متوسط با افزایش و تطویل باند فرودگاه، جابجایی زندان یاسوج و کمک به ایجاد زیر ساخت های پروازی فرودگاه دو گنبدان از پروزه های مهم این استان عنوان کرد.

وی، انجام مطالعات نهایی و شروع عملیات اجرایی سدهای استان از جمله سد تنگ سرخ و سد شیو و طرح های کشاورزی و آبرسانی به دشت های استان شامل آبرسانی به دهدشت غربی، ماهور باشت، مختار یاسوج، شمس آباد چرام، آبلش لنده، چاه تلخ دغوری باشت را به عنوان طرح های مهم و در حال اجرای در این حوزه ذکر کرد.

خادمی درخصوص شبکه های آب شرب و دفع فاضلاب، تکمیل آبرسانی به شهرهای استان از سد کوثر و تکمیل عملیات اجرایی تصفیه خانه های فاضلاب و آبرسانی به شهرهای لیکک، دهدشت، سوق، لنده و چرام، تصفیه خانه های فاضلاب دوگنبدان، سی سخت، دهدشت و چرام را از پروژه های مهم ابن بخش برشمرد.
 
استاندار کهگیلویه وبویراحمد، مجتمع های فرهنگی و هنری یاسوج، دهدشت و گچساران و زیر ساخت های گردشگری شامل پارک های تفریحی و گردشگری غدیر، پارک جنگلی و پارک ولایت یاسوج را از مهمترنی پروژه های در دست اجرای گردشگری بیان کرد.

وی، گاز رسانی به شهرهای قلعه رئیسی و دیشموک و روستاهای استان، پایدار کردن برق استان و تکمیل و بهره برداری پست های دائم 132 کیلووات بهمئی، چرام، باشت و دنا و ایستگاه فوق توزیع و شبکه انتقال در شهرستان های کهگیلویه و دنا را از جمله طرح های مهم این استان نام برد.

استاندار، تکمیل یکهزار واحد مسکن مهر، 14 مصلی در دست اجرا و احداث 70 باب خانه بهداشت در روستاها را از طرح های مهم این استان دانست.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد از مشکلات اساسی توقف و یا نیمه فعال بودن این طرح ها و پروژه ها در گذشته، کمبود منابع مالی اشاره کرد و افزود: مشکلات این طرح ها و پروژه ها با پیگری های لازم تا حد قابل ملاحظه ای برطرف شده است.