به گزارش خبرگزاری برنا در دهدشت،معاون سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به نقش‌آفرینی مردم کهگیلویه در پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: متأسفانه زبان مستندی ضعیفی که داریم این رشارت‌ها را به خوبی تبیین نکرده است.


فتاح محمدی در همایش روز ملی شهرستان که در تکریم حرکت انقلاب سال 57 مردم سوق در تنگه مجاهدین برگزار شده بود، تدوام انقلاب اسلامی را به برکت نهضت عاشورا خواند و اظهار داشت: شروع تقویم شیعه با خون و ایثار پایه‌گذاری شده است.


معاون فرهنگی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، اساس حرکت عظیم عاشورا را به سه عنصر منطق، حماسه و عزت، عشق و عاطفه عنوان کرد و گفت: نهضت عاشورا در شرایطی شکل گرفت که می‌خواستند اصل امامت و ولایت را که در راستای دین است از جامعه بگیرند.

محمدی، عاشورا را کشتی نجات برای پیروان مکتب اباعبدالله دانست و افزود: این فرهنگ یک تحول عظیم فرهنگی برای نجات بشریت از ضلالت و گمراهی است.

وی، ثمره انقلاب اسلامی را بر سه اصل آرمان، ایثار و عمل برشمرد و گفت: عمل ایثارگرانه حرکت به سمت آرمان را میسر می سازد.

این مسئول با اشاره به اینکه ارزشمندترین سرمایه هر انسانی جان اوست از شهدا به عنوان ماندگارترین انسان‌ها یاد و تصریح کرد: برای رسیدن به معبود از محبوب‌ترین جوهره و خواسته‌های خود گذشتند و در راستای انقلاب و اهداف امام حرکت کردند.

محمدی، حرکت مجاهدانه مردم سوق در آن تاریخ با آن وضعیت را یک حرکت فوق‌العاده بزرگ خواند و گفت: متأسفانه زبان مستندی ما ضعیف است و هنوز نتوانستیم رشادت‌های این بزرگان را آنگونه که شایسته است تحلیل و تبلیغ کنیم.
 
معاون سیاسی تاکید کرد: باید شرایط بهتری را برنامه‌ریزی می‌کردیم که نسل جوان نقش پدران خود را که تمام انسانیت را به همراه داشتند را ببیند و به خود ببالند.

محمدی با اشاره به اینکه، این استان نسبت به شرایط منطقه‌ای جزء استان‌های پیشتاز درجنگ بوده و نقش موثری در پیروزی انقلاب داشته است، تاکید کرد: باید این نقش و اینگونه حرکت‌های بی‌نظیر را که در طول عمر پر برکت انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف مردم استان داشته اند به آن پرداخته شود.
 
معاون فرهنگی استاندار، ساده‌ ترین راه رسیدن به خدا را مجاهدت در راه او خواند و با بیان اینکه، تکریم شهدا تکریم اهل بیت(ع) است، گفت: تکریم اهل بیت (ع) مسیر بندگی خداوند را ایجاد می‌کند.