سخنگوی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری همایش پیاده‌روی خانواده و کتاب در روز جمعه این هفته خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری برنا از یاسوج، حسین گندمکار صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: همایش پیاده‌روی بزرگ خانواده و کتاب به منظور ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی روز جمعه سی‌ام آبان برگزار می شود.

سخنگوی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این پیاده‌روی از جلوی کتابخانه امام علی(ع) واقع در بلوار مطهری روبروی شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد شروع و به گلزار شهدای یاسوج ختم می‌شود.

گندمکار با بیان اینکه در حاشیه این همایش پیاده‌روی برنامه متنوع فرهنگی و هنری نیز برگزار می‌شود، عنوان کرد: اهدای ۲۰ دستگاه دوچرخه و بیش از ۵۰ کارت هدیه از جوایزی است که برای شرکت کنندگان در این همایش در نظر گرفته شده که در پایان همایش به قید قرعه به برندگان اهداء می‌شود.

وی با بیان اینکه در طول هفته کتاب برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری برگزار شد، تصریح کرد: این همایش به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برگزار می‌شود.

مسئول روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نقش کتاب در اعتلای فرهنگ عمومی جامعه و رشد معلومات افراد نقش مهمی دارد عنوان داشت همه دستگاه‌های اجرایی باید خود را در این زمینه موظف بدانند. چرا که مقوله فرهنگ زیربنای توسعه سایر امورات مختلف زندگی است.