به گزارش خبرگزاری برنااز یاسوج، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در جمع خبرنگاران با اشاره به هشتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری وصنایع وابسته که در شهر تهران برگزار شد، ابراز داشت:این نمایشگاه  فرصت خوبی برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان‌هابود.

محمود باقری بااشاره به رشد وتاثیربازدیدکنندگان در نمایشگاه های بین المللی تصریح کرد: از آنجاکه هرساله میلیون‌ها نفر به‌عنوان بازدید‌کننده از نمایشگاه‌ها بازدید می‌کنندتاثیراتی در حوزه‌ اشتغال، درآمد، ارزآوری، پویایی جریان‌های مولد اقتصادی و تقویت فرهنگ دارد.

باقری با تاکیدبر نمایشگاه گردشگری که فرصت استثنایی برای بیان ظرفیت‌های گردشگری استان است،افزود: هشتمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری بامعرفی جاذبه‌های گردشگری، طبیعی، تاریخی، معنوی، سوغات و صنایع دستی با حضوردبیرکل کمیته گردشگری سازمان ملل در تهران برگزار شد.

دبیر کارگروه گردشگری استان، اظهار داشت: نکته مهم این است که نه تنها صرف این هزینه‌ها موجب سودآوری می‌شود که نقش سرمایهگذاری و فعال کردن جریان‌های مولداقتصادی را هم ایفا می‌کند.

وی استقبال مردم وبازدیدکنندگان از غرفه‌های کهگیلویه و بویراحمد در نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته به تهران را فوق‌العاده دانست وعنوان کرد:  استان کهگیلویه وبویراحمد در این نمایشگاه با یک غرفه کامل با تمام امکانات مربوط به استان در حوزه‌های گردشگری، میراث فرهنگی وصنایع‌دستی حضور داشت.

وی برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی را در حوزه گردشگری اقدامی تاثیرگذار در توسعه کمی و کیفی آن دانست و گفت: رویدادهای نمایشگاهی از یک سو زمینه لازم جهت بیان ویژگی‌های اساسی محصول توسط عرضه‌کنندگان و از سوی دیگر امکان در دسترس بودن علایق،سلایق مشتریان و متقاضیان را فراهم می‌کند.