شورا میراث ماندگار امام خمینی (ره) و اثر پایدار انقلاب اسلامی است

شورا میراث ماندگار امام خمینی (ره) و اثر پایدار انقلاب اسلامی است

مراسم تحلیف اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرهای تابعه شهرستان رشت، همزمان با سراسر کشور با حضور استاندار گیلان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان:مهندس کیهان هاشم نیا در این مراسم گفت : شورا میراث ماندگار امام خمینی (ره) و اثر پایدار انقلاب اسلامی است مبانی نظری آن در اسلام روشن است.
وی با بیان اینکه اعضای شوراها برای ساخت جامعه مان باید روی اشتراکات متمرکز شده و از اختلافات پرهیز نمایند، افزود : بنا به فرموده قرآن هیچ اختلافی بزرگ‌تر از اختلاف بین ادیان و مذاهب نیست و عمده مسئله که باعث شد برخی از شوراها به نتیجه اکمل آن نرسند این بود که بجای تمرکز روی اشتراکات، تمرکز روی نقایص و اختلافات نمودند.
استاندار گیلان با اشاره به طرح جامع شهری اظهار داشت : در آبادانی شهرها باید به همه بخش‌ها و زوایا توجه شود.
مهندس هاشم نیا با تأکید برمناسب سازی ورودی شهرها گفت : ورودی هرشهر نماد آن منطقه است به همین دلیل باید به ورودی و خروجی شهرها به ویژه رشت توجه شود.
وی ادامه داد : باید در شورا پذیرفت شود گردشگاه‌های اغماری بسیار مهم و باید ساماندهی شوند.
استاندار گیلان با اشاره به حضور سالانه حدود 12 میلیون گردشگردر این استان افزود : گیلان تنها استان کشور است که تمامی جاده‌هایش نقطه هدف گرشگری است.
مهندس هاشم نیا اظهار داشت: ما می‌توانیم اولین استانی باشیم که مجمع شهرداران تشکیل شود که زیبا سازی بین شهری توجه کنند و آن‌ها راساماندهی کنند.
وی رشت را جعبه تقسیم گردشگران در گیلان دانست و خاطر نشان کرد: موزه میراث روستایی گیلان تنها موزه روستایی کشور بوده که در دنیا بی نظیر است.
استاندار گیلان با اشاره به اینکه سند فرهنگی استان براساس جهاد تدوین شده است، گفت : سند راهبردی فرهنگی هرشهر باید نوشته شود.
مهندس هاشم نیا با تاکید بر نظارت شوراها باید برساخت و سازها تصریح کرد : عمده کارهایی که در شهرها میباسیت صورت بگیرد در زمینه عمران و آبادانی است.
وی بااشاره به تراکم بالای جمعیتی در استان گفت : گیلان تورمش 2 درصد کمتر از میانگین کشور است.
استاندار گیلان ادامه داد : وجود بازارهای محلی که امکان تهیه کالای ارزان را برای مردم فراهم می‌کند یکی از مهم‌ترین عوامل این مسئله است.
مهندس هاشم نیا تاکید کرد : شورا یک جایگاه عملیاتی است نه سیاسی و یک مکان پرواز به مجلس و قدرت‌های اجرایی و سیاسی نیست. نباید اجازه دهید سیاسیون برکار شورا دخالت کنند.
وی بابیان اینکه رشت 12 درصد شهرهای استان را دارد و 55 درصد شهرنشینی استان را دارد افزود : اگر رشت را بسازیم 55 درصد شهرنشینی استان را سامان داده‌ایم.
استاندار گیلان خاطر نشان کرد : قضاوت گردشگران روی تمام استان ابتدا از روی مرکز استان صورت می‌گیرد.
مهندس هاشم نیا اضافه کرد : رشت پرتراکم‌ترین جمعیت پس از تهران را در کشور داراست به طوریکه در برخی از محلات رشت در هرهکتار حدود 250 نفر زندگی می‌کنند.
گیلان را به یک کلان شهر بزرگ توصیف کرد و گفت : در هیچ استان کشور این شرایط جمعیتی وجود ندارد.
وی اظهار داشت : بیشتر از 50 درصد ثروت استان در رشت در حال گردش است، در حالیکه یک مرکز مشخصی برای قیمت گذاری میوه و تره بار وجود ندارد.
با تأکید بر مدیریت یکپارچه در شهرهای استان گفت : با اجرای مدیریت واحد شهری جلوی کنده کاری‌های بیش از حد و مدوام و بی مورد جلوگیری می‌شود.
استاندار گیلان با اشاره برگزاری موفقیت آمیز انتخابات 24 خرداد امسال در گیلان افزود : مردم با حضور چشمگیر خود پای صندوق‌های رأی یک حماسه سیاسی را آفریدند و در این راستا افرادی با اعتماد مردم برای حضور در شوراهای شهر و روستا انتخاب کردند.
در این مراسم عظمتی فرماندار رشت ضمن قرائت پیام وزیر کشور به مناسبت تحلیف اعضای شوراهای شهر و روستا، گفت : اعضای شوراها باید از همه ظرفیت‌های موجود برای آبادانی شهرها و روستا با تعامل خوب و سازنده با مسئولین استفاده کنند.
در پایان این مراسم اعضای شوراهای اسلامی شهرهای تابعه رشت سوگندنامه خود را قرائت کرده و احکام خود را دریافت کردند.


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

نظر شما

پربیننده‌ترین اخبار گیلان

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گیلان

اخبار برگزیده