با توجه به گستردگی حوزه های فرهنگی و ضرورت نگاه برنامه محور بر عناصر دخیل در این حوزه، تحقق شاخصه های مثبت و اثربخش فرهنگ ایرانی اسلامی باید به‌دور از شعار زدگی و باعزمی ملی به باور مسوولان تبدیل شود.
 
به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان، سیداسماعیل پاداش ستوده درحوزه فرهنگ بابیان موارد فوق از پیام نوروزی رهبرمعظم انقلاب که آراسته به مبانی بنیادینی چون فرهنگ وعزم ملی بوده است، به‌عنوان یک راهبرد و مهندسی استراتژیک در تدوین و طراحی برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت یادکرد و افزود: بدون تردید برای دستیابی به اهداف و آرمان های نظام ارزشی اسلامی، شاخصه های فرهنگی ازبارزترین مقوله هایی هستند که توانایی ایفای نقش در همه ابعاد اقتصادی، سیاسی و اجتماعی را دارند.

وی برقراری شادابی ونشاط وروحیه تلاش وسخت کوشی را از الزامات توسعه در هر زمینه ای ارزیابی کرد و گفت: شکوفایی و پویایی در عرصه فعالیت‌های اجتماعی تنها با نهادینه شدن فرهنگ متناسب با آن فعالیت میسر خواهد شد.

ستوده بااشاره به روحیه حساس وپوینده و پرسشگر جوان، ایجاد زیرساخت های قوی در سطح استان را در تبیین مبانی حوزه جوان ضروری دانست و افزود: دستگاه های اجرایی ای چون آموزش وپرورش، دانشگاه، هلال احمر، شهرداری، کمیته امداد، استانداری، مرکز فن آوری و اطلاعات و صداوسیما باید با حداکثر ظرفیت خود به امورجوانان و نیازهای آنها بپردازد.

این مدیرفرهنگی برگزاری مناسبت ها وهمایش های مرتبط باجوانان رابعنوان نمادی درسرلوحه فعالیت های فرهنگی برشمرد و خاطرنشان کرد: باید تدابیری اتخاذ کنیم تاجوانان با تشکیل سازمان های مردم نهاد به‌عنوان نخبگان حوزه های فرهنگی حضوری برثمر در سازماندهی فعالیت های مرتبط داشته باشند.

ستوده غایت وآرمان حضور مسئولان درمسایل فرهنگی را جهت دهی به افکار و اندیشه‌های جوانان به‌منظور نقش پذیری آنها برای ترسیم آینده ای روشن عنوان کرد و گفت: جوانان به‌عنوان آینده سازان هر جامعه ای باید به‌دور از بحران های روحی و روانی، در تعالی و توسعه متوازن کشور نقش ارزنده ای را بر عهده بگیرند.

وی از برگزاری کنگره شهدای ورزشکاران استان در سوم خرداد که همزمان با فتح الفتوح جوانان ایرانی در مبارزه باجبهه طاغوت بوده است را یک ارزش بی بدیل در تاریخ کشور ایران اسلامی عنوان کرد و گفت: باید از این ظرفیت بی پایان در تحقق آرمان های بلند و ملکوتی شهدای گرانقدر استفاده بهینه کنیم.

ستوده از مشارکت وسیع جوانان استان در مراسم ارتحال امام واعزام دوچرخه سواران ودومیدانی کاران نیز خبرداد و افزود: حضور پرثمر در جشنواره حضرت علی اکبر و تبیین شخصیت حضرت امام (ره) از دیگر برنامه های این مراسم ها خواهد بود.

وی اظهار امیدواری کرد که در جلسات شورای عالی استان باحضور استاندارمحترم بتوانیم تصمیمات مهمی رادرحوزه جوانان اتخاذ کنیم.

معاون فرهنگی وامورجوانان اداره کل ورزش وجوانان گیلان از وجود122 سمن در سطح استان سخن گفت وافزود: تاکنون 24 سمن اعتبارنامه جدید خود را دریافت کرده اند.