نقی هدایتی در نشست با اصحاب رسانه اظهار کرد: نخستین دوره مسابقات کشتی ساحلی کشور انتخابی تیم ملی در چمخاله شهرستان لنگرود استان گیلان برگزار می شود. 

به گزارش خبرگزاری از برنا  گیلان،وی افزود:در مسابقات کشتی ساحلی اعضای ورزشی دو فدراسیون ورزشهای بومی و محلی و فدراسیون کشتی حضور می یابند.
 
همچنین وی در  ادامه افزود: در این دوره از مسابقات بیش از 480 ورزشکار در قالب 70 تیم ثبت نام کرده اند.

هدایتی اظهار کرد:هزینه میزبانی این دوره از مسابقات بیش از 150 میلیون تومان برآورده شده است که هیأت توانایی کمتر از یک سوم آن را دارد.

رئیس هیئت کشتی گیلان با تاکید بر اینکه چمخاله لنگرود پس از برگزاری مسابقات کشوری به پایگاه فنی کشتی ساحلی کشور تبدیل خواهد شد، ادامه داد: علاوه بر این نخستین خانه کشتی استان نیز در این منطقه ساخته می شود تا کشتی گیران گیلانی از امکانات مناسب تری بهرمند شوند.

وی با بیان اینکه این دوره از مسابقات کشوری در اوزان 60 ، 70 ، 80 و 90+ کیلوگرم برگزار می شود، گفت: شبکه‌های تلویزیونی باران، ورزش و جام‌جم نسبت به پخش زنده این مسابقات اقدام خواهند کرد، افزود: سال گذشته 12 گیلانی به اردوی تیم ملی کشتی دعوت شدند که سر انجام هیچ یک به عضویت در نیامدند در حالیکه امسال مهران داداشی به عضویت در تیم ملی کشتی در آمد.

هدایتی خاطرنشان کرد:در سالهای گذشته کشتی گیلان در رنکینگ 19 کشور قرار داشته ولی اکنون جزو 10 استان برتر کشور هستیم و در سال قبل 72 مورد اعزام تیم کشتی به مسابقات کشوری داشتیم، همچنین در مدت دو سال گذشته لیگ‌های کشتی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در استان برگزار شده است.

رئیس هیئت کشتی گیلان افزود:شهردار رشت قول مساعدی در راستای واگذاری زمین برای ساخت خانه کشتی استان در رشت داده است و ما امیدواریم هرچه سریعتر این اتفاق بیافتد زیرا در حال حاضر در یک سالن کاملا فرسوده کشتی گیران در حال تمرین هستند . وی گفت:فدراسیون کشتی تعداد 14 تخت تشک با پیگیری نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی به شهرستان‌ها اختصاص داده است.