دكتر محمد علی نجفی افزود : ماموظف هستیم از منابع موجود در استان برای ایجاد اشتغال و تقویت بخش صنعت و تولید بهره ببریم.
 به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان،وی در ادامه  اظهار داشت : بیش از هزار و صد طرح نیمه تمام صنعتی در گیلان وجود داردكه با بهره برداری از آنها می توانیم گام بلندی در جهت اشتغالزایی و توسعه استان برداریم .

استاندار گیلان با اشاره به اینكه عملكرد برخی از بانكها در ارائه تسهیلات اشتغالزایی به واحدهای تولیدی نامطلوب است گفت : مدیران بانكهای استان باید تلاش كنند منابع را در جهت اشتغال و توسعه استان سوق دهند .

دكتر نجفی تصریح كرد : اگرنتوانیم واقعا" به وظایفمان به خوبی عمل كرده و برای مردم رفاه ، ارتقای معیشت و اشتغال ایجاد كنیم باید در پیشگاه خداوند پاسخگو باشیم .

استاندار گیلان با اشاره به تأكید ریاست جمهور برای ایجاد رونق اقتصادی در كشور گفت : رونق اقتصادی تنها باتولید بوجود می آید و مقام معظم رهبری هم در دیدار اخیر خود با مسئولین نظام ضمن اشاره به مشكلات موجود و شبكه بانكی حمایت بیشتربانكها از تولید و اقتصاد كشور را خواستار شدند .

دكتر نجفی با تأكید برشناسایی مشكلات موجود در بخش صنعت استان اظهار داشت : گیلان علیرغم اینكه در حال طی مسیر صعودی در بخش اشتغال است اما باز رضایتبخش نیست وی با اشاره به مطالبات بانكهای استان از مشتریانشان خواستار اقدامات جدی دستگاه های نظارتی در این زمینه شد و افزود : بانكها از طرح های اشتغالزا حمایت بیشتری كنند و در این امر تعامل بیشتری با دستگاههای اجرایی و بخش خصوصی داشته باشند .

چرا كه برخی از طرح ها از جمله فرش بافی با حدود 5 میلیون تومان هزینه می توان یك شغل ایجاد كرد .

استاندار گیلان همچنین با بیان اینكه عزم ما برای دفاع از حقوق مردم جدی است گفت : مدیرانی كه در جهت خدمت به مردم و توسعه استان نباشند حاشیه امنیت ندارند . دكتر نجفی ادامه داد : انتظار دارم بانك ها بصورت جدی در جلسات كارگروه حمایت از واحدهای تولیدی حضور داشته و آمارهای خوبی از عملكرد خود در پرداخت تسهیلات به كارفرمایان و بخش خصوصی اعلام كنند .

وی در بخش دیگری از سخنانش با تأكید برحضور مدیران بانكها در شهرستان ها برای رسیدگی مستقیم به مشكلات مردم گفت : ملاقات عمومی های هدفمند و با برنامه استاندار به همراه مدیران برای بررسی بیشتر مشكلات مردم در راه است و درحال برنامه ریزی چگونگی آن هستم .
 
استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینكه از مدیران استان انتظار حل مشكلات و رفع موانع و شجاعت انجام كار را داریم ادامه داد : مدیران دستگاه های اجرایی باید بطور جدی به دنبال حل مشكلات موجود در استان باشند و با شجاعت از اقداماتی كه در جهت توسعه استان است در وزارتخانه های خود دفاع كنند.