به گزارش خبرگزاری برنا در گیلان، دكتر نجفی در كارگروه اشتغال و سرمایه گذاری با بیان اینكه در یك سال گذشته همواره اعلام كرده ام كه مانع تراشی برای سرمایه گذاران از خطوط قرمز من است گفت: استان به رغم همه تلاشها در بحث اجرای طرح های بزرگ سرمایه گذاری از شرایط موجود راضی نیستم چون با برخی از سرمایه گذاران در ادارات همكاری مناسب نمی شود.

نماینده عالی دولت در گیلانبا بیان اینكه باید از حالت كلی گویی خارج شده و مدیران عملیاتی تر وارد كار شوند افزود: اگر اشتغال، ارزش افزوده، بهبود درآمد سرانه و كاهش نرخ بیكاری را می خواهیم نیاز به سرمایه گذاری جدید داریم.
 
وی ادامه داد: برای جلوگیری از این مشكلات ستاد تسهیل امور سرمایه گذاری و كار آفرینی برای بررسی طرح های بزرگ سرمایه گذاری و حل مشكلات واحدهای تولیدی بزرگ كار آفرین یكشنبه ی هرهفته به ریاست من برگزار خواهد شد.

استاندار گیلان خاطرنشان كرد: این نشست ها به صورت منظم و یكشنبه هرهفته در دفتر كار من با حضور معاون برنامه ریزی استاندار، رییس كل دادگستری، مدیر كل اطلاعات، روسای سازمان صنعت معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی، حفاظت محیط زیست، مدیران كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی، منابع طبیعی و بانك ها و سازمان ها حسب طرح مورد نظر تشكیل خواهد شد.

دكتر نجفی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینكه رتبه ی بیكاری گیلان براساس اعلام مركز آمار كشور در نیمه ی نخست امسال هشتم بوده است گفت: اگر چه در این بخش نسبت به گذشته توفیق یافتیم اما بنده اصلا" از این جایگاه راضی نیستم.

وی با بیان اینكه عده ای هنوز آمار بیكاری استان را دوم اعلام می كنند گفت: عده ای هنوز در آمارهای پائیز گذشته هستند و به اشتباه رتبه ی گیلان را دوم اعلام می كنند در حالیكه وضعیت استان تغییر كرده و بهبود یافته است.

استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینكه از عملكرد برخی از بانك ها راضی نیستم گفت: آخرین وضعیت عملكرد بانكهایی كه در راستای سیاستهای ابلاغی دولت خوب كار نكرده اند را امروز در نامه ای به معاون اول رییس جمهوری اعلام می كنیم.