به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان :سید عبدالرضا میراعلمی در مراسم گرامیداشت دهه مبارک فجر این شهرستان با تبریک این دهه اظهار کرد: با پیگیری‌های مدیر کل ورزش و جوانان، نماینده مردم در مجلس و مسئولان مربوطه سه پروژه ورزشی لاهیجان افتتاح شد.

وی مهم‌ترین افتتاح را سالن ورزشی روستای «پهمدان» عنوان کرد و افزود: این سالن با اعتبار یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان در دهه فجر امسال به بهره‌برداری رسید که خدمت خوبی به مردم منطقه و ورزش روستایی لاهیجان است.
 
رئیس اداره ورزش و جوانان لاهیجان دومین افتتاح را زمین تنیس شماره یک و دو عنوان کرد و گفت: شماره یک این زمین مربوط به بانوان و شماره دو آقایان است که با اعتبار ۱۲۰ میلیون تومان در مجموعه ورزش مهر به بهره‌برداری قرار رسید .

وی مراسم کلنگ‌زنی نخستین خانه کشتی لاهیجان را از دیگر برنامه‌های دهه فجر عنوان کرد و متذکر شد: این پروژه با اعتبار اولیه ۵۰۰ میلیون تومان در دهه فجر آغاز شد.

میر اعلمی با بیان اینکه برنامه‌های فرهنگی ورزشی بسیار خوبی در سطح شهرستان اجرا می‌شود، تصریح کرد: دیدار با ورزشکاران، قهرمانان، هیئت‌های ورزشی و کارکنان اداره ورزش با امام جمعه و… از جمله دیگر برنامه‌ها است.

وی برگزاری مسابقات و همایش‌های مختلف ورزشی شامل فوتسال ۳ جانبه بین تیم‌های لاهیجان ، لنگرود و آستانه‌اشرفیه، مسابقه والیبال کارکنان دولت، تنیس روی میز انتخابی، کشتی سه‌جانبه بین لاهیجان، رشت و نوشهر را از دیگر برنامه‌ها در دهه فجر برشمرد.
 
این مسئول خاطر نشان کرد: برگزاری همایش پیاده‌روی خانوادگی، انتخابی تکواندو، رقابت‌های دوچرخه‌سواری، برگزاری جشن پهلوانی و زورخانه‌ای در زورخانه حضرت علی بن ابیطالب، مسابقه پرورش اندام قهرمانی گیلان، مینی بسکتبال بین تیم‌های رامسر، تنکابن، آستانه‌اشرفیه، لنگرود و لاهیجان از جمله برنامه‌های فرهنگی ورزشی لاهیجان در دهه فجر است.

به گفته وی، لاهیجان دارای بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ ورزشکار سازمان یافته و با بیمه ورزشی است که حدود ۴ هزار نفر ورزشکار زن و بقیه نیز مرد را شامل می‌شود.