به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان استاندار گیلان از عودت مابه‌التفاوت قبض های برق گیلانی ها در تابستان امسال خبر داد. 

قهرمانی گفت: امسال تابستان مردم از افزایش بی رویه و زیاد تعرفه برق خود ناراضی و نگران بودند. برای برخی قبض ها ده برابر افزایش نرخ منظور شده بود.

وی افزود: در پی این اتفاق از شرکت توزیع برق درخواست کردیم که از گرفتن این مبلغ خودداری کنند ولی طبق قانون این کار باید انجام می شد. در نتیجه قرار شد این مبلغ در اقساط بلند مدت از مردم گرفته شود.

استاندار گیلان در ادامه خاطرنشان کرد: با پیگیری های انجام شده بعدی که  خوشبختانه منجر به نتیجه مثبت هم شد، قرار شد که گیلان هم به عنوان استان های درجه 4 گرمسیری محسوب شود. چراکه مردم گیلان به خاطر شرایط آب وهوایی نمی توانند از کولر ابی استفاده کنند و مجبورند از کولر گازی که مصرف برق آن 4برابر کولر آبی است استفاده کنند.

قهرمانی تصریح کرد: قرار شد استان گیلان از سال 89 به عنوان استان چهارم گرمسیری شناخته شود و تا 500 کیلو وات از معافیت برخوردار شود.این در حالی است که قبلا از 300 کیلو وات معافیت برخوردار بود.
 
وی در پایان گفت: انتظار من از مردم خوب و فهیم گیلان این است که در مصرف برق صرفه جویی کنندو کسانی هم که قبض قبلی را پرداخت کرده اند این مبلغ در قبض های بعدی شان به حساب بستانکار یا طلبکارشان  گذاشته می‌شود و  در واقع به آنها برگشت داده می شود.