به گزارش خبرنگار برنا از لرستان، عباس قائدرحمت با اعلام این خبر افزود: با توجه به شرایط و موقعیت جغرافیایی و اقتصادی ازنا، کد گمرگی منطقه‌ی ویژه اقتصادی در این شهرستان ایجاد می‌شود. طرح ایجاد کد گمرگی منطقه ویژه اقتصادی در ازنا هم‌اکنون با پیگیری‎های مجمع نمایندگان استان، استاندار محترم و مدیرکل گمرگ لرستان به تصویب هیات دولت و رییس‌جمهوری رسیده و استاندار لرستان نیز آمادگی خود را برای اجرای این مهم اعلام کرده ‌است.

وی اضافه کرد: ایجاد منطقه‌ ویژه اقتصادی امتیازهای گسترده‌ای در راستای تقویت واحدهای تولیدی و تبدیل شدن ازنا به دروازه‌ ورود کالاها و صنایع و تولیدات منطقه غرب کشور را به‌دنبال دارد.

قائدرحمت ادامه داد: ایجاد فعالیت‌های گمرکی، بازرگانی و اقتصادی در این مناطق با توجه به معافیت‌های گمرکی و مالیاتی می‌تواند در توسعه‌ اشتغال و رونق اقتصادی نقش به‌سزایی ایفا کند.

عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس مهم‌ترین هدف از ایجاد منطقه‌ ویژه‌ اقتصادی در ازنا را محرومیت‌زدایی و ایجاد رونق اقتصادی عنوان کرد و افزود: ایجاد این منطقه‌ اقتصادی موقعیتی استثنایی است و مسوولان باید تلاش کنند که این موقعیت را به فرصتی طلایی برای ایجاد رونق اقتصادی منطقه تبدیل کنند.

قائدرحمت اظهار داشت: ایجاد این منطقه به اعتبار مالی بسیار زیادی نیاز دارد که از سوی دولت سوق داده خواهد شد و هم‌اکنون مقدمات اجرای این طرح مهم در حال پیگیری و امسال عملیات آن آغاز خواهد شد.