به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان، علی غیاثی ندوشن در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی لرستان افزود: در حال حاضر در برخی استان‌های کشور کار تشکیل انجمن خیران کتابخانه ساز در شهرستان‌ها دنبال شده تا از این طریق بتوان توسعه فضاهای فرهنگی به ویژه در امر کتابخانه‌ها را شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: راه اندازی انجمن خیران کتابخانه ساز تنها مختص ساخت فضاهای کتابخانه‌ای نیست، بلکه باید از اندیشه‌ها و تفکرات اندیشمندان در این انجمن نیز به خوبی استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه این اقدامات می‌توان توسعه فضاهای فرهنگی را به دنبال داشته باشد، اظهار داشت: اکنون خیران کمک‌های فراوانی در راستای امر ساخت کتابخانه دارند، به طوری که هر هفته مواردی در زمینه اهدای زمین و ساختمان جهت کتابخانه در کشور را داریم.

وی با بیان اینکه زمینه فعالیت خیران در امر ساخت کتابخانه از قبل وجود داشته است، افزود: در بحث مدرسه سازی بسیاری از کمبودهای فضاهای آموزشی از سوی خیران تامین شد و اکنون خیران و نیکوکاران می‌توانند در ساخت کتابخانه‌ها در مناطق مختلف کشور اقدام جدی داشته باشند.

غیاثی ندوشن افزود: نیاز است همه خیران و نخبگان دلسوز در حوزه فرهنگ تلاش جدی داشته باشند تا بتوانیم با همکاری دیگر ارگان‌ها و نهادها نسبت به رفع مشکلات این حوزه اقدام شود.
 
وی برگزاری انتخابات هیات مدیره انجمن خیران کتابخانه ساز می‌تواند گام موثری در جهت توسعه فرهنگی باشد، تصریح کرد: امیدواریم خیران استان لرستان نیز جهت توسعه فعالیت‌های کتابخانه‌های جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی در میان جوانان اقدامات اساسی و مهم را انجام دهند.