به گزارش خبرگزاری برنااز بروجرد، علاالدین بروجردی در جلسه توسعه عمرانی شهر در بروجرد افزود: با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری که امسال را سال تولید ملی نام نهاده باید سرمایه‌های داخلی را با جذب سرمایه گذار استفاده کرد.

وی اظهارکرد: با توجه به خانواده 70میلیونی و هزاران شهر و روستا اعتبارات دولت محدود بوده و هنر یک مدیر آن است که بتواند از امکانات و توانمندی‌های بخش خصوصی استفاده کند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه در این راستا در این استان و شهر بروجرد نه تنها توانمندی جذب سرمایه گذار را نداشته بلکه به نوعی زمینه فرار سرمایه گذار را فراهم می‌کنیم.

بروجردی ادامه داد: همه کشورها و استان‌هایی که توسعه و پیشرفت داشته از منابع بخش خصوصی به عنوان یک منابع شناخته شده جهانی استفاده کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: دو طرح بزرگ عمرانی در بروجرد که از طریق بخش خصوصی اجرا شده بود و در همان مراحل اولیه بعد از عقد قرار داد با مشکلاتی مواجه شد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اذعان کرد: طرح سرمایه گذاری بخش خصوصی در خیابان تختی بروجرد که یک مجتمع تجاری بود و طرح هشت بهشت از سوی سرمایه گذار حامیان کیش مدت هشت سال بوده به دلیل برخی سنگ اندازی‌ها و عدم حمایت دولت از بخش خصوصی راکد مانده است.

بروجردی اضافه کرد: اگر طرح هشت بهشت در بروجرد اجراشود از نظر اشتغال و توسعه و رونق اقتصادی در غرب کشور به مجتمع تجاری بی نظیری تبدیل خواهد شد که متاسفانه این طرح هم اکنون با 20میلیارد تومان سرمایه راکد مانده است.

وی گفت: اگر تهران و یا برخی دیگر از شهرهای کشور توسعه یافته علت آن این بوده که از سرمایه گذار بخش خصوصی حمایت شده و برای سرمایه گذاری باید شرایط و بستر فراهم و اعتماد سرمایه گذار جلب شود.

این مقام مسوول افزود: اگر از سرمایه گذار و بخش خصوصی حمایت نشود نتیجه آن می‌شود که یک شهر توسعه نیافته، نرخ بیکاری در آن افزایش و مهاجرت بالا می‌رود و همه نیروهای معمولی و نخبه آن به دنبال شرایط و امکانات بیشتر شهر را ترک می‌کنند.

وی اظهارکرد: انقلاب بردوش مردم شکل گرفت اگر مردم در قالب بسیج وارد جنگ نمی‌شدند امکان نداشت با پیروزی ما به پایان برسد.