به گزارش خبرنگار برنا از لرستان، حجت الاسلام علی محمد لروند امام جمعه پلدختر در خطبه‌های نماز جمعه گفت: بانک‌ها برای اعطای تسهیلات به مشتریان و متقاضیان سخت‌گیری کرده و از آن‌ها ضامن کارمند رسمی آن هم نه یک ضامن بلکه سه ضامن می‌خواهند.

وی افزود: بانک‌های پلدختر برای دادن وام تنها به این موارد بسنده نمی‌کنند بلکه چک، سفته و بهانه‌های دیگر را هم در می‌آورند به‌طوری که متقاضی وام با این شرایط سخت و دشوار عطای آن را به لقایش می‌بخشد. 

لروند از بانک‌های شهرستان پلدختر خواست با توجه به مشکلات اقتصادی در راستای رفع مشکلات مردم گام بردارند و نگذارند بیش از این مردم در تنگنا و مضیقه قرار گیرند.

خطیب نماز جمعه پلدختر گفت: همچنین بانک‌ها برای استمهال وام‌های کشاورزان این شهرستان که چندین سال دچار خشک سالی شده‌اند مساعدت لازم را داشته باشند.

حجت الاسلام لروند افزود: شهرستان پلدختر شهرستانی محروم و کشاورزان این منطقه علاوه بر خشکسالی متوالی، مشکلات اقتصادی و تنگناهای معیشتی عرصه را بر آن‌ها تنگ کرده که در این زمینه بانک‌ها باید با گره گشایی مشکلات مردم را کم کنند و در رفع گرفتاری‌های مردم به ویژه کشاورزان توجه داشته باشند.

خطیب نماز جمعه پلدختر همچنین روز خانواده اشاره کرد و افزود: امروز دشمن با تمام توان تلاش دارد تا ضد ارزش‌ها را جایگزین ارزش‌ها کند و فرهنگ‌های ارزشمند و بنیادین خانواده‌ها را از بین ببرد.

حجت الاسلام لروند با بیان اینکه یکی از موضوعات بسیار مهمی که در قرآن مجید، مطرح بوده توجه به خانواده است، گفت: باید در زندگی خود همواره از معنوی‌ترین و سالم‌ترین خانواده اسلام یعنی خانواده امام علی(ع) و فاطمه زهرا(س) الگوبرداری کرده تا خانواده‌ای متعالی و با بنیان محکم و شایسته داشته باشیم.