به گزارش خبرنگار برنا از لرستان، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم آباد افزود: امروز با توجه به اینکه دشمن برای ضربه زدن به اسلام و انقلاب اسلامی دندان تیز کرده، مسوولان باید با وفاق و همدلی حرکت جامعه را همچون گذشته در مسیر پیشرفت و تعالی هدایت کنند.

وی با اشاره به تحریم‌هایی که در حال حاضر علیه ملت ایران اعمال شده، اظهار داشت: نامه‌ای که سران سه قوه در پاسخ به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب نوشتند، لبیک به ندای رهبری و هشدار ایشان درباره وفاق و همدلی در میان سران بود و اکنون فضای کشور به برکت وجود ولایت و رهبری مملو از همدلی و امید به آینده است. 

حجت الاسلام و المسلمین میرعمادی تصریح کرد: استکبار جهانی بداند که دولت، ملت و مسوولان نظام جمهوری اسلامی با یکدیگر هماهنگ و همدل هستند و با تبعیت از مقام معظم رهبری همواره موجب ناکامی دشمنان خواهند شد.

امام جمعه خرم آباد گفت: مادامی که مردم و مسوولان نظام جمهوری اسلامی، از نعمت رهبری به عنوان محور وحدت بهره‌مند هستند اختلافات سطحی و کم ارزش خللی در روند روبه رشد این نظام مقدس ایجاد نخواهد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن روز خانواده افزود: خانواده در اسلام یک رکن بزرگ و اساسی زندگی محسوب می‌شود چراکه سلامت و موفقیت جامعه در گرو سلامت خانواده است.

وی اظهار داشت: امروزه بر اثر سهل انگاری و برخی بی‌توجهی به ارزش‌ها، شاهد فروپاشی این نهاد اجتماعی و افزایش آمار طلاق هستیم. 

امام جمعه خرم آباد ازدواج‌های خیابانی و بدون شناخت، طمع به مال و ظاهر پرستی، خودنمایی و جلوه‌گری زنان در مقابل بیگانه و اختلاط زن و مرد در برخی مکان‌ها را از جمله دلایل فروپاشی نظام خانواده برشمرد. 

حجت الاسلام میرعمادی گفت: متاسفانه امروزه زنان و مردانی که به عنوان همکار در یک اداره مشغول به کار هستند با عدم رعایت حریم‌ها و شئونات اسلامی موجب کاهش مهر و محبت در خانواده خود شده‌اند.

وی افزود: باید نسبت به حفظ خانواده و رعایت اخلاقیات در محیط‌های اداری توجه بیشتری شود و زوج‌ها با الگو گرفتن از زندگی حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س) زندگی خود را بر پایه ایمان، اصالت و محبت استوار سازند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین با اشاره به 24 ذی الحجه سالروز واقعه مباهله گفت: جریان مباهله از جریان‌های مهم تاریخ اسلام و بیانگر حقانیت و صداقت رسول اکرم (ص) است.

حجت الاسلام و المسلمین میرعمادی هدف از جریان مباهله را اثبات حقانیت پیامبر (ص) و رسواکردن دروغگویان عنوان کرد و افزود: جریان مباهله با اثبات حقیقت تشیع، سند زنده و گویایی بر فضیلت و منزلت اهل بیت(ع) است.

خطیب جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به 24 آبان روز کتاب و کتابخوانی خواستار توجه بیشتر مردم و مسوولان به این مقوله شد و گفت: بنابر فرموده مقام معظم رهبری، کتابخوانی یک واجب دینی و امری ضروری برای زندگی است و باید برای تقویت فرهنگ، پیشرفت تمدن و پرورش روح کتابخوانی به یک فرهنگ تبدیل شود.