به گزارش خبرنگار برنا از لرستان، طبق قانون، نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بر عهده قوه مقننه است که بر همین اساس مجامع مختلف استانی در مجلس، هر کدام سه نماینده را برای تشکیل این هیات به کمیسیون امور شوراها معرفی کردند و اعضای هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان‌های مختلف انتخاب شدند.

در نشست مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی که در تهران تشکیل شد، اعضا هیات عالی نظارت بر انتخابات سال آینده شوراهای اسلامی استان لرستان مشخص شدند.

در این نشست ابراهیم آقا محمدی، الهیار ملکشاهی و ایرج عبدی به عنوان اعضا هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان لرستان انتخاب و معرفی شدند.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین در این جلسه ابراهیم آقا محمدی نماینده مردم خرم آباد به‌عنوان رییس هیات نظارت بر انتخابات استان و الهیار ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت به‌عنوان دبیر و بنده به عنوان سخنگو این هیات انتخاب شدم که به زودی احکام آن‌ها توسط مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی صادر می‌شود.

وی گفت: استان لرستان 10شهرستان و 25 بخش و 1212 روستا دارد که نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی این شهرها و روستاها با هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان لرستان است.

وی از تشکیل دبیر خانه این هیات در مرکز استان خبر داد و گفت: دبیرخانه کار نظارت و پیگیری بر امور انتخابات شورای استان را انجام خواهد داد. 

ایرج عبدی گفت: اولین اقدام هیات شورای نظارت استان لرستان تشکیل و مشخص کردن هیات‌های نظارت شهرها و بخش‌های مختلف استان است که برای هیات‌های نظارت در شهرستان‌ها پنج نفر و برای بخش ها سه نفر خواهد بود.