به گزارش خبرگزاری برنا در لرستان، محمد بحرینی در جلسه بررسی تبدیل سیم‎های مسی به کابل خودنگهدار، افزود: چنانچه هر انشعاب غیر مجاز ماهیانه 470 کیلووات ساعت برق مصرف کند، این شش هزار انشعاب غیرمجاز سالیانه 33 میلیون و 840 هزار کیلووات ساعت انرژی را به صورت غیر مجاز مصرف می‌کردند.

وی تصریح کرد: نرخ ریالی تعریف شده برای هر کیلووات ساعت برق غیر مجاز 1300 ریال است که برهمین اساس سالانه 43 میلیارد و 992 میلیون ریال خسارت از این طریق به شرکت برق استان وارد می‌شده است.

وی اظهار کرد: از مجموع شش هزار انشعاب غیرمجاز جمع آوری شده، سه هزار و 500 فقره از آنها به انشعاب قانونی و مجاز تبدیل شده‌اند.

وی گفت: شناسایی و جمع آوری این تعداد انشعاب غیرمجاز در راستای اجرای طرح جایگزینی کابل‌های خودنگهدار به جای شبکه‌های سیم مسی در استان لرستان انجام شده است.

بحرینی افزود: طرح بزرگ بعثت مبتنی بر تعویض سیم‌‎های مسی شبکه‌های فشار ضعیف و جایگزینی کابل‌های خود نگهدار به جای این شبکه‌ها و با هدف جلوگیری از بروز خسارات در شبکه اجرا می‌شود.

مدیرعامل شرکت برق لرستان گفت: پایدای و تثبیت قابلیت اطمینان شبکه‌ها و برق تحویلی به مشترکین و زیبا سازی مبلمان شهری از مهم ترین مزایای اجرای این طرح است.