به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد در جمع فرماندهان و كاركنان و بسیجیان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان در سخنانی با گرامیداشت هفته بسیج، گفت: یكی از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران این است كه برخوردار از نیروی بسیجی است.

وی از بسیجیان به‌عنوان عناصری مؤمن، مخلص، دلسوز، فداكار و ایثارگر یاد كرد كه در جهت دفاع از نظام خالصانه تلاش می‌كنند.

حجت‌الاسلام میرعمادی با بیان این‌كه تفكر بسیجی یک تفكر ولایی است، افزود: مهم‌ترین خصیصه بسیج ولایی بودن و توجه به امام زمان(عج) و نائب امام زمان(عج) است و حركت بسیج باید بر محور ولایت است.

امام جمعه خرم‌آ‌باد با اشاره به این‌كه ورود بسیج به عرصه‌های فرهنگی ـ علمی به‌عنوان یكی از مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی با هدف استفاده از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بسیجیان بسیار مهم و مؤثر است، اظهار كرد: در همین ارتباط گسترش تفكر و فرهنگ بسیجی برای انجام حركت‌های جهادی در سطح جامعه وابستگی زیادی به موفقیت بسیج در عرصه‌های مختلف دارد.

وی افزود: حفظ بصیرت و وحدت میان جامعه یك امر ضروری است و حضور بسیج در این حوزه نقش مهمی در خنثی كردن توطئه‌های دشمن دارد.

نماینده ولی ‌فقیه در لرستان با بیان این‌كه بسیجیان، رهروان مكتب عاشورا هستند، گفت: تفكر بسیجی تبلور فرهنگ و صفات عاشوراست و مجموعه صفات و ویژگی‌های یاران امام حسین(ع) در بسیج مشاهده می‌شود.

نماینده ولی ‌فقیه در لرستان بسیج را دارای چهار ویژگی و شاخص مهم دانست و گفت: مهمترین شاخصه بسیج به‌عنوان رمز سربلندی آن، پیروی از ولی‌ فقیه و حركت بر محور ولایت است و بسیج مجموعه‌ای از نیروهای انقلابی، ولایتمدار، مردمی و تأثیرگذار است.

وی حضور به‌موقع در صحنه‌ها را از دیگر ویژگی‌ها و عامل ماندگاری فرهنگ بسیج دانست و افزود: حركت موفق بسیج و پیروی از ولایت، موجب شده تا بسیجیان نقش مهمی در صیانت از ارزش‌های انقلاب داشته باشند.

حجت‌الاسلام میرعمادی با بیان این‌كه یكی از بارزترین تفكرها در بسیج استكبارستیزی و عدالت‌خواهی است، ادامه داد: امروز رسالت بسیج جهانی شده است و تمام ملت‌ها با ملت ایران و تمام ظالمان و مستكبران علیه ایران هستند و این بیانگر این است كه تفكر، اندیشه، روحیه بسیجی برای جهان الگو شده است.

وی با مروری به گذشته حال و آینده بسیج، گفت: بسیج در دوره‌ای از تاریخ انقلاب شكل گرفت كه اوج توطئه، ترور، تحریم‌های اقتصادی و سیاسی و حمله نظامی و همچنین هجمه‌های تبلیغاتی و روانی، نظام مقدس جمهوری اسلامی را تهدید می‌كرد.

نماینده ولی ‌فقیه در لرستان با بیان این‌كه بسیج مجموعه‌ای از آحاد مردم است، ادامه داد: بسیج به فرمان امام خمینی(ره) در همان آغازین سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی در كشور فعالیت خود را آغاز كرد و بسیج توانست طی این مدت سرافرازانه در تمامی صحنه‌ها از جمله دفاع مقدس، دوران سازندگی و دوره حفظ و پایداری نظام و همچنین خنثی كردن فتنه‌های دشمنان نقش‌آفرینی كند و امروز آسایش و امنیت و پیشرفتی كه در جامعه داریم مدیون تلاش‌های بسیجیان است.

امام جمعه خرم‌آباد با بیان این‌كه بدون تردید آینده از آن اسلام است و آینده چیزی جزو حاكمیت مكتب اهل بیت(ع) نیست، افزود: شما پاسدران كه با بسیجیان سر و كار دارید مسوولیت شما آمادگی بسیج برای این نقش‌آفرینی است.

در ادامه این دیدار كه در بیت امام جمعه خرم‌آباد برگزار شد، سردار محمد شاهرخی، فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با تاکید بر بصیرت و دشمن شناسی بسیج اظهار داشت: برای مقابله با دشمن در جنگ نرم بسیج نیازمند بصیرت است.

وی با بیان این‌که ما برای شناسایی نفاق در جامعه نیازمند بصیرت و آگاهی هستیم، عنوان کرد: در این راستا کسانی هستند که در ظاهر خود را موافق با ارزشهای انقلاب معرفی می‌کنند ولی در باطن دارای نیات پلیدی هستند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان با بیان این‌که مقام معظم رهبری همواره بر ضرورت داشتن بصیرت و آگاهی تاکید دارند، گفت: به طور حتم شرط سعادت و پیروزی ما ماندن در راه انقلاب و تبعیت از رهبری است.

سردار شاهرخی با بیان این‌که دشمن از هر راهی استفاده می‌کند که اهداف پلید خود را در کشور اجرایی کند عنوان کرد: در این راستا باید با بصیرت و آگاهی این توطئه‌های دشمنان را شناسایی و آنها را خنثی کنیم.

وی با بیان این‌که در این راستا هدف اصلی دشمنان ایجاد تفرقه و توطئه در کشور و به خصوص قشر حزب اللهی است، بیان داشت: در این راستا همچنان باید زیر پرچم بسیج حرکت کنیم چرا که این امر تضمین کننده دنیا و آخرت ما خواهد بود.