به گزارش خبرنگار برنا از لرستان، هرمز نصیری با اشاره به اینکه عملکرد کارکنان شهرداری در خدمت رسانی به عزادارن راضی کننده بود، گفت: تمام نیروهای اجرایی شهرداری در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی بیش از پیش و با دقت بیشتری نسبت به آماده سازی شهر برای هرچه باشکوه تر برگزار شدن مراسم‌ عزاداری سرور و سالار شهیدان همت گماردند.

وی با تأسی از فرموده حضرت امام(ره) که فرمودند هرچه داریم از محرم و صفر است، خاطرنشان ساخت: تاسوعا و عاشورا روز تجلی اوج معرفت و ارادت است و ما نیز باید هرچه در توان داریم در این روزها عرضه کنیم.

نصیری با اشاره به اقدامات ویژه شهرداری برای ایام دهه اول محرم، اظهار داشت: شهرداری خرم آباد با بسیج امکانات و با بهره گیری از خودروهای آتشنشانی، محل‌های برگزاری نماز ظهر عاشورا و مراسم سنتی گل مالی را شستشو داده و همچون سال‌های پیش با امکاناتی از قبیل منقل‌های بزرگ، گرمکن‌های گازی و... نسبت به تجهیز این مراسم در هیات مختلف اقدام کردند.
 
شهردار خرم آباد افزود: هفده اکیپ از پرسنل اجرایی شهرداری با محوریت حوزه معاونت خدمات شهری و مدیریت مدیران و پرسنل مناطق سه گانه شهرداری و مدیران عامل و پرسنل سازمان خدمات موتوری، آتشنشانی و پارک‌ها و فضای سبز، پس از مراسم عاشورا و نماز ظهر عاشورا بلافاصله نسبت به جمع آوری ضایعات و نخاله‌ها و همچنین نظافت و شستشوی معابر اقدام کردند.
 
نصیری افزود: در این اقدام ضربتی با بهره ‌گیری از ماشین آلات سبک و سنگین شهرداری و با فعالیت ایستگاه‌های 7گانه آتشنشانی در کمتر از 3ساعت کار پاکسازی و شستشوی بیش از 400 جایگاه عزاداری به پایان رسید.

امید است که عزاداری مردم شریف خرم آباد مورد قبول حضرت حق و سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدا...الحسین (ع) قرار گیرد.