به گزارش خبرنگار برنا از لرستان، ملكی با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران، بیان کرد: تعریض، به‌سازی و تبدیل راه‎های اصلی به چهارخطه و در نتیجه كاهش تعداد نقاط پرحادثه در سطح محورهای ارتباطی استان، مهم‌ترین و اساسی‏ترین اقدام در راستای افزایش ضریب ایمنی تردد در جاده‎های برون شهری محسوب می‎شود.

وی ادامه داد: با اولویت دادن به احداث چهارخطه‎ها به‌ویژه در محورهای منتهی به مركز استان گام مهمی در این زمینه برداشته شده و در حال حاضر نیز عملیات احداث و تكمیل 150 كیلومتر چهارخطه در استان ادامه دارد.
 
این مقام مسوول اظهار کرد: اجرای این طرح‎ها با صرف اعتباری در حدود 900 میلیارد ریال به‌طور میانگین بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیكی داشته است.

ملكی تصریح كرد: عملیات تبدیل راه‎های اصلی به چهارخطه در طول محورهای كوهدشت - سه راهی بابازید- پل سیمره، بابازید- ملاوی، كنارگذر جنوبی خرم‎آ‌باد، خرم‎آباد- كوهدشت، آبكت – چالانچولان، زاغه- طالقان، الیگودرز- خمین، بروجرد- اراک، كمربندی بروجرد، بروجرد - اشترینان، اشترینان- سه‎راهی نهاوند و الشتر - نورآباد هم اكنون به‌طور فعال ادامه دارد.

وی گفت: انتظار می‎رود در صورت تامین اعتبارات مورد نیاز، تا پایان سال‎جاری شاهد تكمیل تعداد زیادی از این طرح‎ها باشیم.

ملكی با اشاره به اینكه در حال حاضر 231 پروژه احداث، بهسازی و آسفالت در طول 490 كیلومتر از راه‎های روستایی استان در دست اجراست، اضافه كرد: این طرح‎ها با میانگین پیشرفت حدود 75 درصد در دست اقدام هستند.
 
وی عنوان کرد: با تكمیل و بهره‎برداری از آن‌ها، بیش از 90 درصد از روستاهای بالای 20 خانوار و تمامی روستاهای بالای 100 خانوار ، از راه روستایی آسفالته بهره‎مند خواهند شد.