به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان به نقل از روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان؛ اردشیر شیخ آزادی رییس دانشگاه علوم پزشكی لرستان و رییس كمیته درمان استان در جلسه هماهنگی مركز نگهداری، درمان و كاهش آسیب معتادان (ماده 16 قانون) گفت: این مركز به عنوان مركز نمونه وكم نظیر در كشور مطرح شده و این مسوولیت مسوولان حوزه درمان را بیشتر از گذشته می‌كند.

وی تاكید كرد: باید تمام توانمان را به كار گیریم تا به درجه مطلوب و استاندارد در حوزه درمان دست یابیم.

سیاوش بیرانوند معاونت درمان دانشگاه نیز در این جلسه اظهار داشت: فضای مركز ماده 16 فضای بسیار مطلوب و ایده‌آلی است و همچنین تیم بازرسی ستاد مبارزه با موادمخدر كشور به این موضوع اذعان داشت این مركز می‌تواند به عنوان یک الگو به سایر استان‌های دیگر معرفی شود.

وی ادامه داد: الگو شدن در هر زمینه‌ای نشاندهنده این است كه عزم‌های راسخی در پشت پرده این الگو قرار گرفته و این عزم برای الگو ماندن باید بیشتر شود.

گفتنی است؛ صدور مجوز مركز ماده 16 از سوی دانشگاه علوم پزشكی، و گذراندن دوره‌های آموزشی لازم در حوزه‌های مختلف اعتیاد از سوی مدیریت مركز و انجام غربالگری و تهیه داروهای لازم برای درمان بیماران مبتلا به ایدز در این مركز از سوی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشكی استان از جمله مصوبات این جلسه بود.