به گزارشخبرگزاری برنا از لرستان، حسن شریعت نژاد روز سه شنبه در کمیسیون دانشجویی شورای تامین استان لرستان، افزود: اما دنیا باید بداند که این هزینه‌ها در مقابل عزت و عظمت والایی که در کسب استقلال و عدم وابستگی سیاسی و اقتصادی به شرق و غرب به‌دست می‌آوریم، چه بسا بی ارزش و بسیار ناچیز است.

وی اظهار کرد: برنامه ریزی و تلاش هوشمندانه و متفکرانه و اولویت بندی مسایل و مشکلات در سایه یک تلاش جمعی و عزم و اراده ملی، لازمه اصلی غلبه بر مشکلات و دفع دسیسه‌ها و توطئه‌های دشمنان در راستای مخالفت با آرمان واقعی و والای نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
 
شریعت نژاد تصریح کرد: برنامه ریزی دقیق برای برگزاری هرچه بهتر و باشکوهتر اردوهای راهیان نور و جهادی طرح هجرت با هدف آشنایی دانشجویان به عنوان نسل جوان و کارآمد جامعه با فرهنگ ایثار و شهادت و رشادت‌های رزمندگان اسلام در عرصه دفاع مقدس، همچنین مسایل عمرانی در مناطق محروم کشور نقش مهم و موثری در پیشبرد اهداف انقلاب و تلاش مضاعف برای خنثی کردن دسیسه‌های استکبار جهانی دارد.

معاون سیاسی، امنیتی استانداری لرستان گفت: در همین ارتباط برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در سطح دانشگاه‌ها به عنوان یکی از مطالبات محوری مقام معظم رهبری نیز نقش بسیار برجسته‌ای در روشنگری و تنویر اذهان عمومی دانشگاهیان و دانشجویان برای بهبود کمی و کیفی اقدامات و تلاش‌های علمی و خلاقانه خواهد داشت.

شریعت نژاد با اشاره به فرارسیدن ایام دهه پیروی شکوهمند انقلاب اسلامی، افزود: بهتر است محور مباحث برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی به ویژگی‌ها، ابعاد، قابلیت‌ها و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی اختصاص داده شود تا همگان به خوبی با زوایای پیدا و پنهان این نهضت بزرگ در جهت احیای دین اسلام آشنا شوند.

به گفته وی، از طرف دیگر این اقدام موجب تبیین و تشریح دستاوردهای عظیم و بابرکت انقلاب اسلامی در محیط های دانشگاهی و دانشجویی کشور خواهد داشت.

معاون سیاسی، امنیتی استانداری لرستان همچنین در این جلسه بر بررسی علمی و کارشناسی مسایل و مشکلات صنفی دانشجویان با مشارکت خود دانشگاهیان و ارایه راهکارهای منطقی برای رفع این مسایل براساس اولویت‌ها و نیازهای موجود، تاکید کرد.