به گزارش خبرگزاری برنا لرستان، تعدادی از نمایندگان استان لرستان در مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای خطاب به كامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته این دانشگاه در سال‌های اخیر، حمایت همه جانبه خود را از توسعه دانشگاه پیام نور لرستان اعلام کردند.

در متن این نامه آمده است: تحولات دهه اخیر و دهه‌های آتی اقتضاء می‌كند آموزش عالی كشور بیش از پیش به سمت رشته‌های فنی و مهندسی و ایجاد رشته‌های تحصیلات تكمیلی جهت گیری و حركت کند. كه در همین راستا دانشگاه پیام نور به عنوان بزرگترین دانشگاه دولتی كشور در سال‌های اخیر، گام‌های ارزشمندی در راستای این ضروریات برداشته است و موجب گردیده تا دانشگاه پیام نور به عنوان دانشگاهی اسلامی، پیشرو و بالنده در حد شاخص‌ترین دانشگاه باز در دنیای اسلام معرفی و به جایگاهی علمی و فناوری در سطح دانشگاه‌های باز در منطقه آسیای جنوب غربی دست پیدا نماید كه این امر نشان از اهتمام جدی جناب آقای دكتر زیاری در اجرایی نمودن چشم انداز افق 1404 كشور است كه جای بسی تقدیر و تشكر دارد.

حال با عنایت به ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل این دانشگاه و در راستای اهتمام ویژه به ایجاد بستری مناسب برای ادامه تحصیل جوانان مستعد در مقاطع مختلف تحصیلات عالیه، اینجانبان به عنوان نمایندگان مردم شریف و همیشه در صحنه استان لرستان در مجلس شورای اسلامی موظف هستیم این بستر را با همكاری دولتمردان ایجاد نماییم كه در همین جهت، مواكداً مطالبه به حق جوانان این استان جهت توسعه رشته‌های فنی و مهندسی و ایجاد رشته‌های تحصیلات تكمیلی در مراکز/ واحدهای بر خوردار این دانشگاه در استان لرستان را با توجه به پتانسیل موجود و خواسته برحق جویندگان علم و دانش در این استان را از جنابعالی خواستاریم تا به صورت جدی مورد حمایت قرار گیرد. زیرا معتقدیم توسعه این گونه رشته‌ها در سطح استان‌ها گام بلندی در جهت تحقق عدالت آموزشی است.
 
بدیهی است در صورت اجرایی نمودن این خواست جوانان شریف استان لرستان می‌توان گفت دانشگاه پیام نور در راستای شعار «آموزش برای همه، همه جا، همه وقت»‌ گامی بزرگ و موثر در این استان برداشته شده است. بنابراین امید واریم با حمایت‌های حضرتعالی شاهد توسعه همه جانبه و چشمگیر دانشگاه پیام نور لرستان باشیم.